Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HDD mentése bootolt ubuntu-val?

HDD mentése bootolt ubuntu-val?

Figyelt kérdés

Sziztok!

Van egy laptopom, amint windows 8.1 volt.

Tegnap valami hiba folytán újraindult a gép, és nem tudott bootolni. Mielőtt újratelepítem szeretném lementeni az adatokat a hdd ről.

van egy pendrive-om a legfrissebb ubuntuval, de nem tudom hogyan csináljam.

Addig eljutottam, hogy bebootoltam róla (nem telepítettem) de nem t, hol találom meg a hdd tartalmát. Nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni.



2015. máj. 13. 00:31
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
51%

Az Ubuntu általában be mount -olja az FAT32/NTFS partíciókat és kirakja az ikonját az asztalra.


Nem lehet hogy elszállt a merevlemez vagy a partíció és azért omlott össze a rendszered?

2015. máj. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs két partíciód? Egy a rendszernek C, és egy az adatoknak D?

Ha live cd sem látja a hdd-t, elsőre igazgasd meg a csatlakozókat, lehet ez meg is oldja. BIOS-ban látszik a hdd?

2015. máj. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
0%
A hdd-t a /dev/sda jelenti. Vagy sdb, sdc, stb... A partíciókat sda1, sda2, stb... módon lehet hivatkozni. Csatold fel őket, és dd-vel lementheted.
2015. máj. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a dd-hez fel kell csatolni a partíciót? Nem csak a fizikai lemez eszköznevét kell tudni hozzá?
2015. máj. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Hm, jó kérdés. Ahogy végiggondolom, valószínűleg nem, de ha fel van csatolva, akkor biztosan működik, ne most kényszerítsük szerintem szerencsétlen kérdezőt kísérletezni.
2015. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!