Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő? Kicsit...

Ilyenkor mi a teendő? Kicsit bonyolult, de megpróbálom leírni mi kínja van a Laptopomnak. Minden adatom rajta van és jó lenne, ha péntekig/szombatig tudnék alkotni rajta valamit. Nadeakkorbővebben

Figyelt kérdés

Pár hete már problémázott a laptopom. Nagyon lassú volt, Mozillát állandóan újra kellett indítani satöbbi. Aztán úgy egy hete fogta magát és már semmit nem nyitott meg Mozillán. Egyik ilyen alakalommal újraindítottam, és nem töltötte be a Vistát, hanem beadott egy tök fekete hátteret.


Bal oldalt lent azért kiírt vmi "Windows hibát keres" miniablakot. megnyitottam és aztírta, h a rendszer most keresi a hibát, amint talált, szól :D vagy hasonló. Oké, újraindítottam; megint kiírta. Újraindítottam; megint kiírta. Beleuntam, kikapcsoltam. Eltettem a szekrénybe, mondván ennek annyi. Aztán egy távoli ismerősöm felajánlotta, h szerez nekem Windows 7et.


Ezt ma meg is kaptam. Mielőtt betettem a DVD-t megnéztem észhez tért-e. Hát nem. Nem birtam beállítani, h egyből a romról bootoljon; elkezdtem nyomkodni az F2, F10, F 12 billeket; azt hiszem az F2 megnyomása után történt az, h behozott egy ablakot "Windows helyreállítása (Restore)" címen. És most működik is vagy mi. Csak éppen a mozillát nem nyitja meg. Sőt, már az Explorerrel is problémázik egy ideje.


A DVD tartalmát megnéztem, amit kaptam. Rákattintottam a Setupra. Erre kiírta, h ellenőrizzem a számítógép rendszeradatai között, hogy x86 vagy x64 verzióra van-e szükség. Ez mi a túró? :D (gondolom rájöttetek, ha volt lelki erőtök végigolvasni, h nem vagyok egy PC-guru..).


Gőzöm nincs mit csináljak most. Sajnos nincs pénzem szerelőhöz vinni a kicsikét. Ismerőseim közül meg annyira senki nem ért hozzá :( Ezt a DVDt hozzám vágták ugyan, de... :S Nagyon örülnék, ha valaki tudna 1-2 biztató szót mondani.


És ha hajlandó voltál végigolvasni, már azt naygon köszönöm!!!!! :):) Ha valamit kihagytam volna ebből a szépséges terjedelemből később hozzáírom. Előre is nagyon-nagyon-nagyon köszönöm!!! :)


2010. febr. 24. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én végigolvastam, és egész érthető volt a hossza ellenére:D


Én legelőször is visszakérdeznék:D


Le tudnád írni a notebookod típusát? első körben meg tudnám mondani elmegy-e rajta egyáltalán a win7.

2010. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Win 7 elfog menni rajta, ha vista is elment. :) Win7 kisebb erőforrással is beéri, mint egy vista. Mentsd le az adataidat másik gépre, dvd-re, pendrive-ra, akárhová, aztán tedd be a meghajtóba a win7 cd-t, indítsd újra a gépet. Ha nem a dvd-ről bootol, akkor közvetlen az újraindítás után nyomogasd a del, vagy az f1 gombot, ekkor egy kék képernyőt kéne látnod. Ott kell keresned a fenti menüsorban olyat amiben szerepel a boot szó, és be kell állítanod, hogy a "1st device" a dvd/cd rom legyen. Utána exit, and save, kilépsz, és már a win7 telepítő részének kéne bejönnie. Ott követed az utasításokat, majd a folyamat végén elkezdheted felrakni a gépre a számodra fontos programokat, majd visszatölteni a fontos adatokat, amiket lementettél. :P


Nagyjából ennyi. Persze van egy rakat dolog amit kihagytam, de ezek már maguktól értetendő dolgok kellenek, hogy legyenek. :)

2010. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Acer Aspire 5930G a drágám :)
2010. febr. 24. 23:02
 4/5 A kérdező kommentje:

huh és tényleg nagyon köszönöm a gyors válaszataitokat.

Az az igazság, h most nem merem újraindítani :D félek, h megint "meghal", mint a legutóbb.. inkább még mentegetem lefele a dolgokat. meg lehet, h ez a DVD, amit kaptam nem is jó -.-

2010. febr. 24. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:
ha BP-i vagy és nem sikerülne megcsinálni a gépet, megcsinálom ingyen és bérmentve, ha neked megfelel.jó, 1 sört elfogadok:D írj privi üzit:)
2010. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!