Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baja az Ubuntu-nak?...

Mi a baja az Ubuntu-nak? Valamiért a következő hibaüzenetet kapom ha megpróbálom leválasztani az egyik lemezt.

Figyelt kérdés

umount: a(z) /media/Filmek nincs az fstab fájlban (és Ön nem rendszergazda)


Én vagyok az egyetlen rendszergazda ráadásul amikor a mappák közt mászkálok akkor nem is mutatja hogy ezeket lehetne csatolni. Nekem kell külön a számítógépből beolvastatni.


2011. okt. 6. 06:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért használsz linuxot, ha fingod nincs hozzá?
2011. okt. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért válaszolsz ha fingod sincs a megoldásról?
2011. okt. 6. 06:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne, ott van leírva, hogy mi a probléma ember.
2011. okt. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Melyik részben? Esetleg az fstab fájlos részben? Akkor hh működött még tegnap este? Nem tűnnek el csak úgy egyik napról a másikra ilyen adatok.
2011. okt. 6. 06:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Miért használsz linuxot, ha fingod nincs hozzá?"

1. Csak.

2. Gyenge gépe van, és a win+vírusirtó kombóval nagyon lassú.

3. A rendszergazdának elege lett a win karbantartásából.

4. Az Ubuntuhoz ingyen is hozzájuthatott legálisan.

5. Az Ubuntut pont azoknak fejlesztették, akik nem értenek hozzá.

6. Az Ubuntura könnyen-gyorsan-egyszerűen lehet egy rakás hasznos programot letölteni.

7. Az Ubuntu kisebb helyet foglal a lemezen.

8. Az volt otthon a polcon.

9. Te sem úgy születtél, hogy értettél hozzá.


Utálom, hogy valaki minden ubuntus kérdéshez odaírja, hogy miért használsz Linuxot, ha nem értesz hozzá.

2011. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, most, hogy kidühöngtem magam, már tudok a kérdéssel is foglalkozni :)


Elmondanád pontosan, hogy hogyan próbáltad az említett lemezt leválasztani? (Ha grafikusan, akkor mire kattintottál, ha karakteres terminálból, akkor milyen parancsot írtál be.) Ugyanez a módszer eddig működött, most ugyanúgy csináltad, de nem akarja az igazságot? Ha azóta magától megjavult, azt is írd le, hogy ne pörögjön senki se tovább a kérdésen.

2011. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 _Jessy_ ***** válasza:

Jelentkezz be rendszergazdaként, nyisd meg valamilyen szerkesztővel a köv. fájlt: /etc/fstab

Ha nincs benne ilyen sor, akkor írd be:

<megható (/dev/akármi)> /media/Filmek <fr típusa (ext3, ntfs, udf...)> user,noauto 0 0

Ha nem cserélhető meghajtóról van szó, a noauto helyett mehet auto, NTFS/FAT esetében érdemes a user,noauto után még egy noexec-et is írni, persze vesszővel elnálasztva

2011. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:05

Ott a pont. Nem mellesleg programozni tanulok és itt egy egyszerű programmal kb az összes nyelvet lefordíttathatom amíg a winfoson kell minden nyelvre egy (Eclipse szépít ezen a számon minimálisan).


Ami a legérdekesebb hogy reggel próbáltam ügyeskedni a lemezekkel, kevés sikerrel. Most hazajöttem és minden rendben van. Le tudom választani és az intéző oldalsávjában is ott vannak a partíciók. Egyszerűen fogalmam sincs hogy mi volt

2011. okt. 6. 14:39
 9/14 A kérdező kommentje:
Na ma reggel megint nem tudom leválasztani... Becsatolni is csak nehezen.
2011. okt. 8. 09:08
 10/14 A kérdező kommentje:
Na sikerült rájönni mi a gond... Ha úgy töltöm be a rendszert hogy benne van a húgom retkes lemeze a meghajtóban akkor csinálja ezt...
2011. okt. 8. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!