Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újra telepített gépen minden...

Haldyr kérdése:

Újra telepített gépen minden induláskor feljön a windows rendszertöltés vezérlő egy hibával, ha tovább nyomom előjön egy fájlrendszer vizsgáló. Hogyan tudom ezeket kiiktatni?

Figyelt kérdés

Gép: ASUS X55U

Rendszer: Windows 7 home premium


[link]


[link]


2015. máj. 18. 11:25
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Pl. úgy hogy googlének beirod a hibakódot : 0xc000225 : [link]


Ezekből én ezt találtam szimpinek : [link]


Három módszert is ir, valamelyik csak jó lesz.


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdetként ne használj 2015-ben FAT32-t, aztán meg szabályosan állítsd le a gépet, start -> leállítás módszerrel.
2015. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek köszönöm holnap kipróbálom mind 3 at.



Tudom hogy szabályosan kell leállítani ... a probléma ott kezdődött hogy újra telepítésnél az egészet formáztam és újra particionáltam.De nem vettem észre hogy GPT-s a vinyó ezért nem tudtam rátelepíteni a win 7 et. Ezek után kellett egy portable win 8 at csinálnom pendrive ra hogy át tudjam konvertálni MBR be a vinyót.Na ezek után végre amikor sikerült rátennem a win 7, jöttek ezek a problémák.

2015. máj. 18. 14:30
 4/6 A kérdező kommentje:

coopper : Nagyon szépen köszönöm !!! Sikerült az első problémára megoldást találnom bár nem tudom pontosan melyik megoldás volt jó mert egyszerre mindet megcsináltam...


Viszont a másodikra a fájlrendszer ellenőrző nem akar eltűnni ...

2015. máj. 19. 10:05
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor két dolgot tehetsz szerintem :


1. Beinditod a gépedet, inditasz egy paranccsort és kiadod a következő parancsot : chkdsk /f D: (ez elvileg ugyanazt teszi mint az inditáskor bejövő kötet ellenőrzés. (Ha megcsinálta a CHKDSK a dolgát akkor újrainditod a gépet).


Ha nem sikerült a chkdsk-val megoldani a problémát akkor :


2. Lementesz minden adatot a D: meghajtódról (vagy átpakolod a C: meghajtóra - ha ráfér) és újraformázod (figyelsz rá, hogy ne FAT32, hanem NTFS legyen a fájlrendszer és ne gyorsformázás legyen, hanem teljes formázást válasszd) formázás helyett esetleg még megpróbálhatod átkonvertáltatni ( paranccsorban convert.exe, vagy nézd meg ezt : [link] ), de adatmentés konvertálás esetén is kell, a teljes formázás és a konvertálás FAT32-ről NTFS-re szerintem ugyanannyi idő (a formatálás talán egy kicsit gyorsabb).


Ha ez sem jönne be akkor van az, hogy egy külső CD-ről inditható operációs rendszer alól (pl hiren's boot cd) a merevlemez saját programjával, mélyformázás vagy alacsonyszintű formázás végrehajtása a merevlemezen.


Mervelemez alacsonyszintű formázásához a merevlemez gyártójának honlapján találsz programot.


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !

Sikerült !

2015. máj. 21. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!