Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Le vagyok maradva ha a gimimbe...

Le vagyok maradva ha a gimimben windows xp-s gépekkel dolgozunk 2003-as worldben?

Figyelt kérdés
csak azért mert még nem nyertünk pályázatot és nem tudta az iskola frissíteni az op. rendszert

2015. máj. 20. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!
2015. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Csak kamuznak nektek, mert valószínűleg lusták feltenni, a tanárok nincsenek képben az új verziókkal, nem akarnak váltani. Tekintve hogy az általános és középiskolák, de még jó néhány egyetem is ingyen megkapja a szoftvereket, illetve a diákok, hallgatók is. Az ingyent persze értsd képletesen, az adónkból fizetik azt is.

Esetleg az lehet, hogy a géppark nem alkalmas, de ahhoz tényleg nagyon régi gépek kellenek.

2015. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy tudom, az oktatási intézmények ingyen, vagy jelképes összegért megkapják a Windows és az Office mindenkori legfrissebb változatát. Az XP azért ciki, mert a Microsoft már egy éve nem támogatja, azaz nem ad ki frissítéseket. Ami a gimis tananyagot illeti, azt XP-n és régi Office-on is meg lehet tanulni. Amúgy a szövegszerkesztő neve Word.
2015. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
56%

Nem maradtál le semmiről. A Office 2007 -től csak a felhasználói felületet cseszték el, semmi lényes változás nem történt. Még a 2013 -ban se.

A Windows XP meg jó alapozónak.

2015. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a sulin kívül nem foglalkozol számítástechnikával, akkor a jobbaktól mindenképpen lemaradsz, bármilyen oprendszer és szövegszerkesztő is van a gépeken. De az átlagtól már nem biztos, hogy lemaradsz. Alap dolgok nem változtak XP és Word 2003 óta. (Sőt, régebb óta sem nagyon.)
2015. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" csak azért mert még nem nyertünk pályázatot és nem tudta az iskola frissíteni az op. rendszert"

Valószínűleg nem az operációs rendszert - azt ingyen elérheti a Tisztaszoftver-program keretein belül ( [link] ) - hanem a gépeket.


"Le vagyok maradva ha a gimimben windows xp-s gépekkel dolgozunk 2003-as worldben?"

Nem sokkal. Amit középiskolában tanultok szövegszerkesztés/táblázatkezelés/prezentációkészítés címén ahhoz a 2003-as Word (Excel/Powerpoint) bőven elegendő.

2015. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tabaki ***** válasza:
68%
Szomorú helyzet. Könny szökik a szemembe, ha elképzellek, amint éppen a kisujjadból rázod ki mindazt, ami az XP-ről meg a Wordről tudható, aztán lépnél tovább, de nincs hová... Be jó is lenne valami módosabb iskolában, ahol még találhatnál tanulnivalót! Hajh, könyörtelen béklyó a nincstelenség!
2015. máj. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem igen. Manapság autót vezetni sem Trabanton tanulunk, az Xp és az Office 2003 a Windows 7, de főleg a 8.1-es rendszerhez és az Office 2010 utáni verzióihoz képest eléggé régi már. Az iskola helyében gondolkodnék a Windows 98 és az Office egy 2000 előtti verziójára váltásra. Sőt, Office helyett tökéletes a jegyzettömb. Ha a tankönyvek sem 10 évesek, akkor a rendszer se legyen régi, legalább ott, ahol oktatásra használják.
2015. máj. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
A magyar informatikaoktatás egy kalap szrt nem ér, Windows XP-vel vagy anélkül...
2015. máj. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, ki és miért tartotta fontosnak lepontozni a válaszokat, de ettől még

1. A Windows és a Word kezelésének alapjai nyugodtan elsajátíthatók régi programokkal is -- kivéve persze, ha rugalmatlan kreténeket képzünk, akik kétségbe esnek, ha valami eltér a megszokottól. Nem azt mondom, hogy kívánatos a lepukkant ócskaságok használata, de azért az oprendszerük ezredrészét sem ismerő felhasználók tömege képes átállni minden verzióváltáskor, mert a rendszer főbb vonalaival tisztában vannak, a többit meg kitapasztalják, vagy urambocsá' maguk mennek utána az ismereteknek.

2. Nehogy már egy átlagpolgárnak szánt rendszer meg egy szövegszerkesztő működtetésének elsajátítása legyen a cél. Van az informatikának éppen elég olyan területe, amely XP-n is művelhető, és három gimi is kevés lenne a magas szintű megtanulására.

3. Amíg a problémának az a magva, hogy elég modern-e a Windows, addig az nem informatika, csak a szokásos Microsoft-felhasználó képzés, kár elveszni a részletekben.

2015. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!