Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg a film nézést...

Hogy oldjam meg a film nézést eredeti képarányba? Monitor csere volna! 4:3-as arányú film 16:9-es monitoron

Figyelt kérdés
Szóval, van rengeteg régi anime, film stb aminek a képaránya 4:3-as amit a jelenlegi monitoromal 1280X1024-es torzulás nélkül tudok nézni, a 16:9-es filmeket meg meg tudom nézni a tévémen mert a gépem rá vak kötve HDMI-vel! De mivel sokan mondják játékra érdemes volna nagyobb felbontásra váltani hogy oldjam meg hogy torzulás nélkül tudjak filmet nézni? 1680X1050-es monitorra gondoltam vagy full hd-s-ra! Idővel persze! jelenleg egy GTX 660 van a gépembe egy i5 3470-el! Csak ha a tévémen filmet nézzek kicsit engem zavar hogy az egész képernyős sorozat nézésért szét kell húznom a képet, annyira nem zavaró, hogy kéne megoldani? Gondoltam arra is hogy veszek egy 19-es colos 1280X1024-es monitort régi sorozat nézésért.

2015. máj. 21. 13:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Néha játszok is de nekem tőkéletes az 1280X1024 felbontás már sok éve használom, jól el vagyok vele!
2015. máj. 21. 13:04
 2/3 anonim ***** válasza:

A vlc(gondolom a többi is) alapból eredeti képaránnyal játsza le a filmeket.

Tehát 16:9-es monitoron a 4:3-as filmet úgy fogja lejátszani, hogy a monitor két szélén fekete csík lesz.

2015. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen köszi tudom! :) De engem épp az zavar hogy nem egész képernyős és zavar a fekete csík! Ezért gondoltam hogy lehet megtartom a jelenlegi monitorom.
2015. máj. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!