Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asztal kihúzóval, kihúzó túl...

Asztal kihúzóval, kihúzó túl rövid, megoldás?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy asztalt ( [link] már a képen is látszik, hogy az az 520 mm nem elég arra, hogy elférjen a billentyűzet + egér.


Meg lehet valahogy oldani?


Láttam már olyan asztalt, aminek a billentyűzettartóján volt egy kihúzható egértartó is, de ahhoz milyen sínt kell venni?

És egyáltalán kényelmes egy olyan, mert nem lesz egy szintben?


(Nekem túl magas a 75-72 cm, kihúzóval jó csak, így kb 64 centinél lesz a karom - 165 vagyok.

A kihúzónak meg minimum 64 cm szélesnek kell lennie, hogy tudjam is mozgatni az egeret.)



#asztal kihúzó #billentyűzet tartó #billentyűzet kihúzó #túl keskeny #nem elég széles #nem fér el az egér
2015. máj. 21. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt billentyűzettartós asztalom. Soha többet. Az egér természetesen nem fért el, ezért félig felhúzott vállal kellett sokszor ülni előtte, nagyon kényelmetlen. Aztán felraktam a billentyűzetet az asztalra, de úgy meg túl magasan volt, az alkarom is be volt hajlítva hegyesszögbe, illetve a vállaim is felhúzva. Borzasztó rossz. Abba is gondolj bele, hogy ha kihúzod a tartót, és egyszerre használnád az egeret illetve a billentyűzetet, akkor az egeres kezed ki lenne nyújtva, hiszen az a felső asztalon van, félig levegőben lógna. Ha meg közel húzod magad, betolva használod a billentyűzetet, akkor pedig beleütközik a kezed az asztal aljába. Rettenet.


Végül csináltattam egy sima asztalt, aminek viszont a magassága pont úgy lett lemérve, hogy tudjon támaszkodni a könyököm a karfán, 90 fokban legyen behajlítva és csuklóm is egyenesen álljon, vállaim legyenek leengedve.

Van sok hasznos infó róla, érdemes utána olvasni: [link]


Szerintem a legjobb egy sima asztal, csak jó mély legyen, így a billentyűzetet igény szerint fel tudod tolni, és akkor tudsz kényelmesen írni, olvasni is rajta.

2015. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rossz a link, az asztal még rosszabb. Ergonómiailag egy tragédia, használhatóság szempontjából katasztrófa. Olcsónak olcsó, de ez az egyetlen erénye.

Én asztalossal csináltattam 40 ezerért, de maximálisan megérte az árát. Rám van szabva, masszív, kényelmes, örökéletű.

2015. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!