Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Felhő tárhely több felhasználó...

Katoonene kérdése:

Felhő tárhely több felhasználóval gond?

Figyelt kérdés

Hali!


Az utóbbi időben (fél év) fedeztem fel a távoli tárhely előnyeit. Nagyon szeretem, praktikus, munkaügyi- és személyes okokból.

Ami az egyik problémám: nekem van 5-7 éve 2 e-mail címem, amit folyamatosan használok. Ugye jár hozzá tárhely, de én elvi okokból csak az egyik tárhelyét használom, elég is. Hozzá is van rendelve a telefonomhoz, gépen is telepítve, stb.

Ami a gondom, az az, hogy a párom is elkezdte használni (ő csak a telefonján lévő képek automata feltöltésére) de így felmerül a kérdés:

egy gépen van 3 onedrive tárhely (1 "inaktív", egy ami az én telefonomhoz van kapcsolva, és egy a pároméhoz) Gondolkoztam azon, mi van akkor, ha a onedrive megelégeli, hogy 1 gépen 2+1 fiók van, és mindent töröl? Persze nagyon nagy kárt nem okozna, mert időnként mentjük is az ottani adatokat, + a telefonon is van másolat.


De elvileg nekem kellene aggódnom? Hallottatok ilyenről? Vagy írjak nekik és lehet felajánlanak valami csomagot?


Olyanokat légyszíves ne írjatok, hogy béna a onedrive stb., nekem 5-10 GB tárhely kell folyamatosan, gondom nem volt vele.


Köszi!



2015. máj. 24. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A felhő tárhelynek az az érdeke, hogy használod. Minél többen, annál jobban örül. Semmi csúnya dolog nincs abban, ha egy számítógépet többen használnak, és így több felhőt vesznek igénybe.

Fura, hogy ezen aggódsz, de azon meg nem, ha esetleg ugyanarról a gépről belép a facebook-ba a párod, aztán a haverod is... Netkávézókban sem facebook-ozik senki, ugye...

2015. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam:) Ez a gép egy otthoni laptop, csak mi ketten használjuk. Azon nem aggódok, hogy egymás "felhejébe" belépünk, nincsenek egymás előtt különösebb titkaink. A face megint ilyen, egyikünk se tartja titkos naplónak, se turkálható dolognak. Haver kolléga stb. esélytelen.

Ez a két tárhely a személyes anyagainknak van fenntartva, pl. ha 1-2 hétig nincs idő-kedv a képeket, dokumentumokat feltenni gépre, de mondjuk tönkremegy, ellopják a telefont, akkor ugye elveszhet az a kép is, amit ritkán látott rokonnal, vagy rólam készül félmeztelenül sörözés közben, tehát minden olyan, ami nekünk rendkívüli fontos, de más úgy is csak letörölné vagy kitenné a napiszarra (ami megint nem igazán érdekel)

Persze ott vannak a jelszavak, de csak lényegtelen dolgokhoz vannak jelszavak (face is kb ilyen) ha baj van úgy is változtatnánk.


Akkor köszi, megnyugtattál!

2015. máj. 24. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!