Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az informat...

Miért van az, hogy az informatikában jártas emberek inkább a Total Commandert szeretik használni a Sajátgép helyett? Miért jobb?

Figyelt kérdés
Kicsit sznobságnak érzem. Nem értem, hogy a sima Sajátgépes nézet miért nem elég áttekinthető.
2015. jún. 4. 01:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nekem néha nagyon belassul a Windows saját tallózója az explorer.exe meg lefagy, összeomlik, védelmi szoftverekkel nem mindig működik együtt.


A toltal commander-t ritkán használom, de sokkal jobban kezeli a dolgokat, gyorsabb, a keresője sokkal jobb mint a windows sajátja, ami bűn lassú, igazi szégyen.


a TC jobb sokkkal, szerintem nem sznob aki azt használja, csak praktikusabb sokszor.


Csak akkor használom ha szerverre töltök fel vagy le, meg ritkán kereséshez fájlokon belül.

2015. jún. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

total commander nélkül hogy masolsz? :)


sokan a DOS -os Norton Commanderrel kezdték

2015. jún. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A total commander azért jó, mert olyan mintha két sajátgép lenne megnyitva. Sokkal egyszerűbb benne bármit csinálni. Másolás, kibontás, darabolás stb.
2015. jún. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert a Sajátgép egy lólaki, és a TC-ét használom már vagy 20 éve.

A TC sokkal többet tud, sokkal jobban kezelhető még most is, nem hogy a régebbi Windows-okon.


Csak pár példa, a TC-ben van könyvtár szinkronizálás, csoportos átnevezés rengeteg opcióval, beépített FTP, tömörítés....

2015. jún. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A két paneles fájlmenedzser programok - ilyen a Total Commander is - ereje szerintem leginkább a könyvtárak közötti fájlműveleteknél jelentkezik.


Könnyebb bizonyos kritériumok alapján kijelölni és másolni/áthelyezni, csoportosan átnevezni; és nem kell az egérrel bűvészkedni fogd-és-vidd műveletekkel, hanem egy szimpla billentyűlenyomás elegendő.

2015. jún. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 2xSü ***** válasza:
7%

Én FAR Managert használok, az is hasonló a Total Commanderhez.


Ami miatt sokkal hatékonyabb, hogy pusztán billentyűzet segítségével tudsz mappák között mozogni, kijelölni fájlokat, másolni, törölni, átnevezni, stb…


A Windows Sajátgép nézetét is lehetett anno billentyűzettel kezelni valamennyire, de jóval macerásabb volt. Ahogy a Windows fejlődött, úgy egyre kevésbé volt szempont az, hogy billentyűzettel – egér nélkül – is kezelni lehessen, így egyre kevésbé használható.


Persze lehet használni egeret is, de ott sokkal jobban kell figyelni, könnyebb félrekattintani, félrehúzni, úgy összességében macerásabb. Meg most akkor melyik ablak melyik, vagy kitakarják egymást, vagy meg van nyitva még három másik ablak, így könnyen megakaszt, összezavar csak az Intéző


Tehát az ok, ami miatt egy informatikában járatosabb ember kedveli ezt a fajta fájlkezelést, az az, hogy jobban, magabiztosabban tudja kezelni a billentyűzetet, így számára sokkal kényelmesebb és praktikusabb egy ortodox fájlkezelő, mint a Windows intéző.


Arról nem is beszélve, hogy pl. a Total Commanderben, meg a FAR Managerben rengeteg olyan extra funkció van, amire a Intéző nem képes. Aki járatosabb az informatikában, mondjuk programozó, az gyakorta ütközik olyan problémákba, amit csak ezekben tud igazán hatékonyan megoldani. (Pl. csoportos átnevezés, parancsok begépelése az adott mappára vonatkozóan, fájlok kijelölése fájlnév részlet alapján (pl. csak a .tmp kiterjesztésű fájlok törlése, két könyvtár fájljainak összehasonlítása, stb…)


Tehát nem, semmi sznobság nincs ebben, csak praktikum, kényelem. Nem is igazán tudom a sznobságot, mint fogalmat értelmezni az adott kontextusban.

2015. jún. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Wadmalac ***** válasza:

Próbáltál már sok tömörített állományt egyszerre kezelni? Belenézegetés, kicsomizás, becsomizás, egyes fájlok kiemelése, berakása?

Könyvtárakban fájlok kiválogatása másoláshoz, csoportos átnevezés, duplikációk kezelése?

Windows asztalon belefulladsz az ablakokba, azt sem tudod, mit csinálsz és hol, és lassú, mint a dög.

Total Comanderrel meg teljesen átláthatóan, pillanatok alatt meg tudod csinálni.

Még azokat irigylem, akik rutinból nyomják a TC billentyűkombinációit, mert nagyságrendekkel gyorsabb, mint az egérrel rohangálni meg kattintgatni.


Windows asztalon akkor tudtam sima könyvtárablakokkal hasonló színvonalon fájlokat rendezgetni, amikor két monitorral dolgoztam és így két képernyőre tudtam szétrakni az "innen" és "oda" ablakokat.

2015. jún. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
Ja és nem mellesleg az FTP-zés is sokkal kényelmesebb TC-n.
2015. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 coopper ***** válasza:

Szia.


Amikor munkám során összefutottam egy francia IT-s szakemberrel meglepődve tapasztaltam, hogy nem is ismerte a TC-t. (Ő sajátgéppel dolgozott). Megbészéltük, hogy nagy valószinűség szerint ez "keleti szokás" (ezt azért nem tudom 100 %-ra).


A TC nélkül félkarú óriás vagyok (na jó ez enyhe túlzás) viszont az első dolgom egy telepités után a TC installálása. Minden sokkal egyszerűbb a TC-ben.


Pl. Ha pingelni kell valamit, a TC-ben csak beirod alulra a parancsot és kész, mig sajátgépben vagy megkeresed a cmd és elinditod vagy keresés/futtatásba irod be a dolgot.


Üdv.

2015. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 donfetibo ***** válasza:
Én még a DOS 6.22-nél kezdtem el használni és attól kezdve én a Commander nélkül béna lennék az tuti! Ettől jobb dolgot ilyen jól egyszerűen stabilan tökéletesre meg csinálni szerintem nincs még egy! Ha mindent hozzá installálsz mint pl. az ISO kezelést meg stb. akkor rájönnél, hogy miért olyan jó, azt nem is mondva, hogy nem kell elindítani külön pl. a winRar-t meg ilyenek a tömörített fájlba simán enterrel belemész azt a fájlt csomizod ki amelyiket akarod az isonál nem kell Deamoon, meg virtual disk simán enter és azt csinálsz vele amit akarsz, egyszerűen csúcs nálam a Total Commander!!!☺☻
2015. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!