Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az informat...

Miért van az, hogy az informatikában jártas emberek inkább a Total Commandert szeretik használni a Sajátgép helyett? Miért jobb?

Figyelt kérdés
Kicsit sznobságnak érzem. Nem értem, hogy a sima Sajátgépes nézet miért nem elég áttekinthető.
2015. jún. 4. 01:02
1 2 3
 11/21 tabaki ***** válasza:
Én történetesen nem TC-t használok, hanem mindenféle egyéb ingyenes Norton Commander klónokat, de egyszerűen nem tudok hatékony fájlkezelést elképzelni kétablakos fájlkezelő nélkül. Ez a zseniálisan egyszerű megoldás annyira logikus és kényelmes, hogy utána a Sajátkép merő bosszantásnak hat, ha ugyan nem a felhasználó megalázásának. Semmi szobság nincs a dologban, csak az értelmes munka igénye. A Total Commander mindezen túl még a legkiválóbb is a műfajában, számtalan olyan eszközzel felszerelve, amelyet nemcsak, hogy a Sajátgép nem ismer, de a rokonságából is kiemelkedik velük, ezért érthető, ha egy szakember nem adja alább.
2015. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 SimkoL ***** válasza:
100%

Nem tudom kihagyni, hogy nem tegyek egy megjegyzést:

Christian Ghisler fejleszti Delphi nyelven. Aki érti érti.

2015. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 tabaki ***** válasza:
;)
2015. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 SimkoL ***** válasza:
'Megbészéltük, hogy nagy valószinűség szerint ez "keleti szokás" ' Lehet, hogy Ő még a Volkov Commanderre emlékszik.
2015. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 2xSü ***** válasza:
0%

> SimkoL


A megjegyzés a Delphire vonatkozott? Eljárt felette az idő, vannak jobb fejlesztői környezetek is, de egy ilyen jellegű program elkészítésére mind a mai napig alkalmas eszköz. Akkor meg miért ne?

2015. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 SimkoL ***** válasza:
A Tiobe szerint 13. a listán. Natív kódok készítéséhez egyik legkiválóbb nyelv. Mivel nem C alapú, szintaxisú ezért sokan lenézik, mert nem értik. De végül is az embereket sem értem, én a Delphi mellé megtanultam a C++-t és még párat talán a VB-t emelném ki közülük. Nem nézem le egy ember választott nyelvét sem, de elvárnám, hogy ők se tegyék egy nyelv ismeretében.
2015. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Wadmalac ***** válasza:
Hozzátenném: az androidos telómon is használom a TC-t. Ééééééééés androidon HÁROM ablakos módot is tud. Tárááá! :D
2015. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 2xSü ***** válasza:
0%

@SimkoL


Aham! Értem, akkor ez egy pozitív kiszólás akart lenni. :-)

2015. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 SimkoL ***** válasza:
Igen, a Delphi, főleg a 7 a szívem csücske. Olyan dolgokat lehet benne készíteni amiről más nyelvben csak álmodnak.
2015. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

@SimkoL:


Én annó a programozást Pascal-lal kezdtem, és onnan tértünk át Delphire (ugye az az alapja), és nagyon szerettem. Ha jól tudom, az USA-ban mindig is népszerűbb volt mint Európában, sajnos :(


Mi még úgy tanultuk, hogy egy egyszerű sorba rendezést, keresést is le kellett programozni több módon is, nem pedig egy kész függvényt meghívni :)

A szintaxis kb. mindegy, mert a programozás nem nyelvfüggő, hanem az alapokat kell megtanulni és a háttérismereteket. A szintaxis kb. 1 óra. A fejlesztőkörnyezet kiismeréséhez, lehetőségeinek a felméréséhez kell egy kis idő.


Minden gyakorló programozó tudja, milyen hatalmas segítség a tömeges fájl átnevezés és könyvtár szinkronizálás.


Persze sima felhasználónak lehet, jobb a beépített fájlkezelő, mert abban lehet a médiás tartalmakat "előnézni".

Nagy hátránya pl., drága Anyukám másolásnál akár 5 véletlen helyre is eldobja a fájlokat, mert az egérrel csak kínlódni lehet a bal oldali faszerkezeten :D


A TC használata nem sznobság, hanem kényelem és a sok lehetőség kihasználása, és legelsősorban a munka felgyorsítása.


46N

2015. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!