Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feliratot készíte...

StreetS kérdése:

Hogyan lehet feliratot készíteni videókhoz?

Figyelt kérdés
Lenne egy anime, ami érdekel két barátomat viszont nem készítenek hozzá magyar feliratot. Eldöntöttem fordítom nekik, viszont még nem nagyon csináltam ilyet, és tudom, hogy időigényes munka.. A kérdésemhez visszatérve. Eltudná nekem valaki magyarázni, hogy a "lektorálás" miről szól a felirat készítésnél? Esetleg, milyen programokkal tudnék feliratot készíteni hozzá amivel tudok időzíteni is?

2015. jún. 10. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha egy angol nyelvű feliratot töltesz le kezdésnek, és azt fordítod le magyarra notepad-ben. Akkor az időzítéssel nem kell törődnöd.
2015. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már ezen én is, viszont ahonnan nézem őket, az a csapat csak magába a videó fájlba elhelyezve tölti fel a feliratot, nincs égetve, mert kilehet kapcsolni, de külön feliratot nem lehet hozzá leszedni attól a csapattól. Meg a későbbiek folyamán ha megtetszik az egész fordítás dolog, akkor hobbi szinten csinálnám. :)
2015. jún. 10. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen nagy valószínűséggel megtalálod külön a .srt-t is neten, ha rákeresel. Tényleg ez a legegyszerűbb.

Ha az időzítéssel is akarsz szöszölni, akkor meg: [link]

2015. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Esetleg még annyit eltudsz nekem árulni, hogy a lektorálás mit takar? :)
2015. jún. 10. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Lektorálás: A fordítás nyelvhelyesség és stílus alapján történő ellenőrzése a forrás- és a célszöveg egybevetésével, az élő nyelv követelményeinek megfelelően, továbbá a fordításban alkalmazott szakkifejezések ellenőrzése a szakma kifejezésrendszere alapján.
2015. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarul azt nézi magyaros-e vagy nincs-e benne fordítási hiba
2015. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. jún. 10. 11:48
 8/8 anonim válasza:

Bocsi a zavarásért, de azt nem tudná valaki megmondani, hogy hogyan kell a feliratot .srt formátumban elmenteni ennél az Aegisub programnál?

Csak mert ez az egyetlen dolog, amire nem tudok rájönni.

Amikor a "felirat mentése"-re kattintok, akkor nem csak a feliratot menti el, hanem az egész munkafelületet.

2015. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!