Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek? Egyik pc a...

CactusClone kérdése:

Szerintetek? Egyik pc a routeren nem kap IP címet. Próbáltam olyan gép kábelével, amelyik jó, próbáltam olyan porton, ahol másik gép jó, de semmi. A windowsban a hálókártyát jónak mutatja, ettől függetlenül a nincs rajta hálózat.

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha statikusan állítasz neki IP címet, akkor megjavul?

G.

2015. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.
2015. jún. 22. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem az IP címzés a probléma.

A hálókártyán egy javítást (Windowsból, jobb klikk a hálózati kapcsolaton) nyomj, hátha helyrerakja!

A géphez tartozó LED világít a routeren mikor beledugod a gépet? A gépen a hálókábel melletti LED?

Nézd meg a routert, hogy nincs-e bekapcsolva MAC cím tiltás, illetve azt is a logjában, hogy kap-e DHCP kérést a gépedtől. (DHCP request a géped MAC címével)

G.

2015. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok a gép közelében. Telefonon próbálom a kérdést megoldani.

Ez egy működő gép volt, a múlt héten makacsolta meg magát.

A led a hálókártyán villog. Nincs letiltva a MAC Address. Senki nem módosította a routert.

Távolról vpn-nen keresztül szokták elérni ezt a gépet, de természetesen most az sem működik.


Javítást megpróbáltuk. Fix ip-t a gépnek megpróbáltuk. Driver csere még nem volt, de azt nem fogják tudni megoldani.

netsh winsock reset?

2015. jún. 22. 10:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Még valami: A nem kap ip címet a 169. ..... ip-t jelenti.
2015. jún. 22. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!