Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a laptopomnak?...

Mi a baja a laptopomnak? Mindig leáll, de nem tudom, hogy miért.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a laptopom mindig leáll. Általában akkor, ha zenét hallgatok vagy játszom. De előfordul, bár ritkábban, ha csak mondjuk Facebookozom. Ez kb. egy éve kezdődött el. Nem akarok hülyeséget mondani, de olyan, mintha ilyenkor "besülne". Nem tudom jobban megfogalmazni, de nagyon felmelegszik, mintha néha égett szag is lenne. Eleinte akkor állt le, ha az ágyon tartottam, de most már akkor is, ha fél méteres állványon tartom, hogy az alját érje levegő. Nem tudom, hogy mi lehet a baj. A laptop kb. 3 éve van meg.

Valaki tud segíteni? Ha van kérdés, arra is válaszolok. Előre is köszönöm!



2015. júl. 9. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván túlmelegszik és a biztonsági rendszer a cpu-ban kikapcsolja a géped.

Mérd le a hőfokokat.

[link]

2015. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Melyiket kell nézni?

CPU Core #1 58,0 58,0

CPU Core #2 58,0 58,0


Hitachi 49,0

2015. júl. 9. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ezek terhelés nélküli hőmérsékleték, akkor tulmelegszik. Újra kell pasztázni és kitakaritani.
2015. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Amúgy ebben nem vagyok valami jártas, azt hogy kell csinálni, és mit kell hozzá venni?
2015. júl. 9. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Szét kell szedni, óvatosan kifujatni minden alkatrészt kompresszorral, vagy esetleg bicikli pumpával.

Venni kell hőpasztát egy számtech boltban kb 1000 ft.

A pasztát közvetlenül a processzor felületére kell kenned, hogy mindenhol fedje ( a tetejét ), nem kell kiszedned a processzort a helyéről, bár nem árt ha ott is kifujatod, de a paszta csak a tetejére kerüljön vékonyan. Ezután összerakod.

2015. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* De mondok mást. Inkább ha már elmész pasztát venni, akkor vidd a géped és kérd meg őket hogy takarítsák ki és pasztázzák újra. Talán ez megvan a paszta árából és akkor még pasztát sem kell venned és otthon maszatolnod. Így a legegyszerübb és a legbiztonságosabb.
2015. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Köszi a segítséget! :)
2015. júl. 9. 12:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor inkább elviszem, köszi!
2015. júl. 9. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!