Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valahogy vissza lehet hozni...

Valahogy vissza lehet hozni az adatokat, vagy elveszett minden?

Figyelt kérdés
Leejtettem a laptopot, és utána bekapcsolásnál azt írta ki, hogy boot failed. Az egész életem rajta van. Lehet valamit kezdeni vele, vagy ennyi volt?
2015. júl. 11. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg merevlemez probléma :(

Gondolom próbáltad

már csökkent módban indítani.


Ha tényleg fontosak az adatok el kell vinni szervízbe.


Ha szimplán adatmentés kell akkor Kürt Kft. eléggé drága de megéri.

2015. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy vidd el szervizbe a gépet, ahol a még menthető adatokat lementik.

Emellett átvizsgálják a gépet, és megállapítják milyen állapotban van.

Merevlemezt valószínűleg ( sőt, biztosan ) venned kell.

2015. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valószínűleg veszek új laptopot. Az nem lényeg. Csak az adatok.


Mindenhogy próbáltuk elindítani, nem sikerült. A barátom szerint szektorhibás lett, és elveszett minden.

2015. júl. 11. 16:34
 4/10 anonim ***** válasza:

A barátodnak igaza van szektor hibás.

De ahogy írtam nézd meg a Kürt Kft. honlapját

adatmentes.kurt.hu/hu/adatmentes/merevlemez-adatmentes

ott.nagy valószinüséggel visszahozzák az adataidat habár nagyon drágán kB.150 ezer.

2015. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnèzem. Abban reménykedtem, hogy van valami itthoni módszer is :(
2015. júl. 11. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem piszkálni akarlak, de miért kell az embernek megvárni, hogy egyszer mindene elvesszen ahhoz, hogy rájöjjön, jobban kell vigyázni az adataira?

Állandóan ezt hangoztatom, hogy tessék menteni, menteni, menteni. Aztán persze mindenki leszól, hogy minek az, meg "jó a gépem, minek menteni", meg hasonlók. Midnenki csak akkor eszmél, amikor már nagy a baj. Pedig éves szinten pár ezer forint lenne rendesen lementeni mindent.


Egyébként valószínű, erre specializálódott cégek simán lementenek róla mindent, nekem ez mechanikai hibának tűnik (eltörhetett belül valami), de ha a lemez felülete ép maradt, akkor 100%-os a visszaállítási arány. Persze, nem kis pénzt kell majd kiadnod érte.

Viszont jobb, ha tudod, hogy minden egyes próbálkozás csak ront a visszaállítás esélyein.

2015. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tanultam az esetből :(

Megpróbáltunk új rendszert tenni a C meghajtóra, hátha így elindul, és a D-ről le tudjuk szedni a cuccokat, de nem sikerült :(

2015. júl. 12. 00:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De mondom, ne próbálkozzatok! Bízzátok szakemberre!

Ha igaz a gyanúm, és tényleg fizikailag sérült a mechanika, az önmagában még nem teszi tönkre a lemezek adatfeületét. De ha elkezdesz próbálkozni, könnyen végigkaristolhatja mondjuk egy letörött olvasúfej a lemez felületét.

2015. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a blogon írnak pár hasznos dolgot a biztonsági mentéssel kapcsolatban, érdemes elolvasni, nehogy újabb hibába ess.

[link]

2015. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már több szervizben megkérdeztük, senki nem foglalkozik ilyesmivel, és városon belül senkit nem tudnak ajánlani, aki értene is hozzá. Még nem nyúltunk hozzá, nem szedtük szét.

Nyilván 150ezret nem fogok kifizetni, hogy visszakapjam a több ezer fényképemet. Szerencsére egy részét még régebben kiírtam dvd-re és meg is találtam.

A napokban megveszem az új laptopot is. Mire mentsem ezentúl a cuccokat, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe többet? DVD, pendrive vagy memóriakártya?

2015. júl. 13. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!