Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » C meghajtó bővítése, hogyan...

C meghajtó bővítése, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Windows 8.1-es rendszerem van, nagyon megtelt a C meghajtóm és szükségem volna rajta még helyre. E meghajtóm van, nem D, de ez elég lényegtelen. Erről szeretnék olyan 10GB-ot átírni. Egyszer már meg is csináltam egy program segítségével, de utána kissé összeomlott a rendszer, hálisten sikerült megcsinálnom, de nem szeretnék még egyszer kockáztatni. A lemezkezelős megoldás nem működik a partíciók sorrendje miatt ( C - E - üres hely, ideális úgy lenne, hogy C - üres hely - E ).

Próbálkoztam azzal, hogy az üres kötetből D meghajtót csináltam, ez a sorrenden nem változtatott. Az E meghajtón rengeteg adatom van, mentést csinálni ezekről nem áll módomban.

Mit tehetek? Említettem, hogy programmal próbálkoztam korábban, most sincs ellenemre, csak megbízható program legyen.



2015. júl. 14. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
újra teletéskor beirod mennyire van szükséged. pl 500gb-ból 300 gb a "C"
2015. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gábor_79 ***** válasza:
Egy külső programmal meg lehet csinálni a partíció eltolást, de van olyan ami windows alól fut és újraindításkor végzi el a feladatot, ami nem kis idő lehet. Ezek a műveletek mindig kockázatot rejtenek.
2015. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első: újratelepíteni nem szeretném, pont ennek elkerülése a cél
2015. júl. 14. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Easeus Partition Magic-ban még sosem csalodtam.Nincs adatvesztés de fentáll a veszélye.Ujrainditással végzi az átméretezést.Van ingyenes változata is.

[link]

2015. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a programot, működik egész az újraindításig. Behozza a szöveget, hogy mit tudom én milyen boot mod aztán csak feketeség és nagyon sokáig semmi. Aztán ismét újraindítom, mire megint behozza a szöveget, aztán egyből újraindítja magát és bejön a rendszer, ahol nem történt semmi változás. Másik esetben (régebben is ezt csinálta, mikor partíciót növeltem) bejön egy kék háttér egy szomorú smileval, hogy valami hiba van a rendszerben, összegyűjtik az információkat és újraindul.
2015. júl. 14. 15:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam. Nem tudom hogyan, de sikerült. Köszönöm szépen.:)
2015. júl. 14. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!