Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nemrég leöntöttem a laptopom...

Debreceni Dániel kérdése:

Nemrég leöntöttem a laptopom (cukros lével). Problémák alább részletezve. Tanács?

Figyelt kérdés
Szóval először bekapcsoláskor leállt, de utána ez elmúlt. Bejött, hogy a windows-sal valami nem stimmel és így újratelepítettem. Szépen fel is települt, működött minden. Majd most (3 órával később) megint az eredeti probléma. Ventilátor be, képernyő felfénylik. De az Asus logó sem jön be, már leáll. Valami zörejt még hallani a gépházból, amit csak a bekapcsoló gomb hosszú lenyomásával tudok elállítani (és addig nem is tudom újra beindítani a gépet).

2015. júl. 18. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
szerviz
2015. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb, ha leöntöd, azonnal szedd szét, és szárítsd legalább 1 napig!

Látszik, hogy a lé még nem ért tett kárt létfontosságú alkatrészekben, de ahogy újra elkezded használni, még jobban belefolyt. grat!

2015. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nagy eséllyel már az alaplapot elérte a folyadék, uh szervíz.
2015. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá, ne próbáld megavítani, mert nem fog sikerülni. Gondold végig: össze vissza kattintgattál a gépen és a rendszer nem indul, mi lehet a hiba? A sok kattingatás, amikor azt sem tudod mit csinálsz. Na ilyenkor nem kezdjük darabjaira szedni a gépet, mert nem ott van a hiba.

Te beleöntöttél valami löttyöt, amitől nem működik tökéletesen a gép. Nem a rendszert cseszted szét, ezért nem kezdjük el a rendszert újratelepíteni, mert nincs értelme. Ilyen esetben ki kellett volna azonnal kikapcsolni és szétszedni a laptopot, letakarítani amennyire lehet, az elázás mértékétől függően pedig néhány napig hagyni száradni. Néhány nap után lett volna értelme először bekapcsolni, nem azonnal.

Vidd szervizbe, hogy lehetőleg ne okozz több kárt.

2015. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvesebbnél kedvesebb válaszokat. 1 hétig száradt és utána nem baszkuráltam, hanem csak újratelepítettem. Ezután működött. De most megint leáll.
2015. júl. 18. 17:01
 6/6 anonim válasza:
Mert hülye vagy
2021. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!