Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bioszt akartam frissíteni de...

Bioszt akartam frissíteni de nem sikerült?

Figyelt kérdés
Frissítés után újra akart indulni a gép, de se kép se hang. Először 5a hibakód= internal CPU error. Cmos-t akartam törölni, át is jumpereltem. Akkor 05 hibakód=OEM inilization before microcode loading. Még mindig nem töltött be. Aztán jumper vissza, de ismét 5A hibakód. Mi lehet a gond?
2015. aug. 8. 23:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Elvileg a bios frissítést ha elrontod akkor dobhatod a kukába az alaplapot.
2015. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
BIOS frissítést FreeDOS alól biztonságos elvégezni.Rufussal tedd rá és a BIOS frissítő fáljt.Vannak róla videok is.
2015. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Amúgy egy 990fx fatality professional lapról van szó
2015. aug. 9. 00:03
 4/24 anonim ***** válasza:
43%
Olvasd el az alaplapod könyvét, elvileg a mai alaplapokon visszaállítható a régi bios.
2015. aug. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Gábor_79 ***** válasza:

Asusnál az alaplaphoz adott CD-n van egy BIOS és indítás előtt azt kell betenni és arról helyreállítja magának. Mindezt USB-vel is meg lehet tenni, ha jól van felrakva. Ez a Crash-Free BIOS. Biztos vagyok benne, hogy az Asrocknál is van hasonló, mert máskor néztem. Talán ez lenne:

"ASRock Instant Flash is a BIOS ash utility embedded in Flash ROM.

This convenient BIOS update tool allows you to update system BIOS without entering operating systems first like MS-DOS or Windows

. With this utility, you can press <F6> key during the POST or press <F2> key to BIOS setup menu to access ASRock Instant Flash. Just launch this tool and save the new BIOS file to your USB flash drive, floppy disk or hard drive, then you can update your BIOS only in a few clicks without preparing an additional floppy diskette or

other complicated flash utility.

Please noted that the USB flash drive or hard drive must use FAT32/16/12 file system."

Magyarul próbáld meg USB gyökerébe menteni a BIOS fájlt. Az USB FAT32/16/12 fájlrendszerben formázva. Ha bedugtad a gépbe, akkor induláskor F6-ot nyomsz. Bár nem írta, hogy ez Recovery funkcióval bírna, de nincs sok lehetőséged, meg veszteni sem vesztesz vele.

2015. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Próbálok szerezni egy hagyományos billentyűzetet mert az USB-s nem kapcsol be és így nem tudok f6-ot nyomni
2015. aug. 9. 10:57
 7/24 Gábor_79 ***** válasza:

Nem'tom hol laksz, de Pesten megjavítják, meg biztos vannak vidéki városok is.

[link]

2015. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Szereztem billentyűzetet, de nem jó. Nem reagál semmire
2015. aug. 9. 11:29
 9/24 anonim ***** válasza:

[link]


Instant Flash verziót töltsd le.


[link]


FAT32-re formázz le egy pen drive-ot. Másold rá. Indítsd újra és vagy F2 vagy F6-t nyomj. De le is van írva. (Alaplapi USB csatlakozókba dugj mindent, billentyű, pen drive, egér)



Egyébként sikerült a frissítésed szerintem, csak vagy hibás az új BIOS vagy sérült.


A mikrokód kell a BIOS-nak, hogy a CPU-t kezelni tudja. A tiédben ez a mikrokód hiányzik vagy sérült, ezért van a problémád. Ismételd meg ahogy leírtam.


Nekem pl. módosítanom kellett egyszer egy BIOS fájlt, mert a legújabb sem kezelte azt a procit, amit beletettem. Azóta is tökéletesen megy.

2015. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Gábor_79 ***** válasza:
Várható volt, hogy ez fog történni, csak nem akartam károgni. A BIOS kezeli a billentyűzetet is. Amúgy másoltál file-t usb-re az előírt módon?
2015. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!