Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Képes-e az SZTE olyan mérnök...

Képes-e az SZTE olyan mérnök informatikus képzést adni, mint amilyen a BME-nek a híre ezen a szakon? Illetve állásinterjún valóban előnyt jelent egy BME-s diploma?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok véleményét kérném, akik esetleg mindkét szakon vagy annak közelében megfordultak, esetleg ismerősük van ilyen. Előre is köszönöm!
2015. aug. 11. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen képes, de mivel ezek a felsőoktatási intézmények csak az alapokat tanítják meg, ezért a diploma tényleges értéke a szakmában egyre kisebb értékű. Te se építs majd arra, hogy a felsőoktatás életképes programozóvá nevel. Egy steril diplomával és gyakorlat nélkül mindenképpen alacsonyabb prioritású jelentkező leszel.


A gyakorlat alatt nem feltétlen a tényleges munkahelyi tapasztalatot, hanem a referenciáidat értsed. Jelenleg a legjobb az, ha van valamilyen nyílt projekted, hisz azt azonnal le tudják (és le is fogják) ellenőrizni.

2015. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt gondoltam, hogy ide is igaz, hogy "az iskola nem készít fel az életre...", azonban vannak itt kötelező órán kívüli gyakorlatok, bár pontosan nem tudom, hogy hogyan is megy ez. Akkor itt is úgy lenne, hogy a suli elvégzése után vár rám egy szamárlétre? Hisz ugye tp, meg ref, meg egyebek csak úgy jönnek, ha dolgozok, nem?

Egyébként ha netán meggondolnám magam, akkor az SZTE és BME mérnökinfója mennyire átjárható? Mert ahogy láttam, maguknak a tantárgyak a neveiben elég sok az eltérés... vagy esetleg alap SZTE, mester BME párosítás?

2015. aug. 12. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Az informatikai szakmára hatványozottan igaz hogy naprakész tudással kell rendelkezni ahhoz, hogy biztosítani tudjad hogy lesz állásod. Mondhatnánk azt is, hogy "jó programozó holtig tanul". Tehát az egyetemen hozod azt a szintet amit elvárnak, azután pedig otthon tanulod azt amit az ipar elvár majd tőled.


Az iskola keretei között a legkisebb eséllyel fogsz a legújabb technológiákkal találkozni.


Természetesen a suli után ugyan olyan senki (ne haragujd a kifejezésért) leszel mint bárki más, viszont a tudásodtól függően igen nagy lépésekkel haladhatsz előre. A tapasztalat és referencia szerzéssel felesleges várni az első munkahelyig (főleg hogy gyakran a munkáid a munkáltatód tulajdonát képezik, tehát nem tudod mutogatni őket később), hanem állj neki nyílt projektek fejlesztésének.


A SZTE és BME közötti átjárhatóságról nem tudok mesélni, de valószínű, hogy nem feleltethető 1:1-ben meg egymásnak a kettő, tehát ne nagyon építs erre. Az SZTE alap, BME mester jó párosítás, viszont Budapesten sokkal több lehetőséged lesz már az egyetem mellett is dolgozni, mint Szegeden (több ismerősöm is van akik vidéki egyetemen végeztek, majd pár hónap vergődés után Budapesten kötöttek ki, és előbb találtak munkát mint albérletet).


A helyes út kijelölése nem egyszerű, de a legtöbb külföldi fórumon hétről-hétre felbukkannak a tiedhez hasonló kérdések, és pár éve már azt szajkózzák ott is, mint amit én leírtam.


A saját tapasztalatom annyi még, hogy engem azért vettek fel a mostani munkahelyemre, mert olyan technológiákat tanultam meg az internetről, amit magyarországi felsőoktatási intézményben nem tanítanak. Ennyit az iskoláról.

2015. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!