Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatikus diploma mennyire versenyképes / elismert nemzetközi szinten?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a diploma az infósok piacán csak belépő, és az számít mit tudsz valójában, bla, bla, igen. De nekem mégis fontos hogy a papírom megítélése milyen nemzetközi (pl. európai) szinten? Nem néztem még utána más egyetemek tanterveiben konkrétan, csak azt látom hogy nagyon durván sok a matek, aminek nem tudom konkrétan mi haszna van, azon kívül hogy szívasson. Na jó, sejtem: hogy megtanítson

gondolkodni... ez inkább valami eszmei magasztos cél, így az első félévben még nem érzem annyira a kapcsolatot.

Lényeg hogy beszélek nyelveket, és nem feltétlenül szeretnék még itthon gürcölni x évet, egy közepes infós papírért, inkább oda mennék aminek valami neve is van. Ti mit gondoltok?



2014. febr. 3. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, hogy a matek csak szívatás, akkor hagyd az egészet a fenébe, mert kínszenvedés lesz elvégezni. Pontosan az alapos matematikai tudás különböztet meg egy proginfóst valakitől, aki csak kódolni tud egy nyelven. Ha ezt ki akarod használni (és bizony erre nemzetközi szinten is van kereslet), akkor nem árt érteni és szeretni amit tanulsz. De a konkrét kérdéssel kapcsolatban: külföldön nagyjából egyetlen magyar egyetemet se ismernek.
2014. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A proginfó az ELTÉN-n a legelismertebb és ott kapsz olyan diplomát amivel nemzetközileg is eltudsz helyezkedni. Őt követik a vidéki egyetemek: A szegedi tudomány, a széchenyi, a debreceni, a veszprémi. A szegedi kb annyira elismert mint az elte de elhelyezkedés, gyakorlat céljából mindenképpen pest a nyerőbb. Akkor gondolkozz ezen a szakon, hogy ha tényleg boldogulsz a matekkal legalább egy középiskolás szinten min 4-es 5-ösre, mert külömben nem az, hogy élvezni nem fogod, de egyenesen meg fogod utálni illetve elpazaroltál annyi évet ami arra kellett, hogy rájöjj, hogy nem neked való. Viszont ha MSC-vel együtt akkor jó eséljel indulhatsz külföldön, belföldön project vezetőként is akár feltéve, ha jó volt a szakmai gyakorlatod.
2014. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Közgazdász végzettségem van, pénzügy-számvitel, de mindig és érdekelt az IT, és gyomorgörcsöm van ha abba gondolok hogy egész életemben csak számvitellel meg számlákkal foglalkozzak, ahhoz viszont nem tartom magam elég ügyesnek, meg motiváltnak, hogy meló mellett is elvégezve a sulit, kiváló programozó váljon belőlem, max. egy jó közepes programozó szintre van esély. Ami kár, mert szeretek alkotni, létrehozni valamit, és látni hogy működik. Szóval a kettő kombinációja adná nekem talán a megoldást. IT business analyst, vagy ilyesmi.
2014. febr. 4. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan állások, ahova kifejezett előny, hogy közgazdász vagy. Lásd rendszerszervező.
2014. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah, csak tudod, úgy érzem hogy elrontottam, első körben kellett volna proginfóra mennem, 18 évesen, nem 10 évvel később. Akkor már volna olyan tapasztalatom, meg végzettségem, hogy mehetnék a világon bárhová, pénzt keresni. De hát az élet közbeszól, a matek soha sem volt erősségem, bár szerettem, ez a kisebbik gond, a nagyobbik hogy kb. 1 éve skizofréniát diagnosztizáltak nálam, úgyhogy ezt bas*hatom :( Addig kellett volna tanulni míg relatíve egészséges voltam, ebben az állapotban ez már nehezen kivitelezhető... de hát ilyen az élet, nem? Ha mindenki sikeres lenne, unalmas volna, kellenek a lúzerek, hogy legyen kin röhögni :(
2014. febr. 4. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!