Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hiányzó NTLDR! Megoldás van-e rá?

Hiányzó NTLDR! Megoldás van-e rá?

Figyelt kérdés

Helló. A gépem 3 napja ezt az üzenetet írja ki.

Tudom hogy kéne megcsinálni de nem tudom.. Azt a CD-t ami kell hozzá, egy hét múlva hozzák kb..

Nah.. Próbálkoztam pendrive-val de nem fogadja el a gépem, hiába csináltam mindent helyesen rajta.. CD-ROM-mal sem tudom megoldani, technikai okok miatt..

Floppy-m nincs és szerintem nem is lesz.

Más megoldás van-e?

Néztem videókat, oldalakat meg minden félét ez ügyben de nem működik semmi.. Valami pendrive-os megoldás kéne mert szerintem az lenne a legkönnyebb ebben a helyzetben.

Windows XP



2015. aug. 18. 05:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A Windows telepítőlemezét kellene CD-re vagy pendrive-ra kiírni és arról indítani a gépet. Miután elindult a telepítő, rögtön az elején lehet az R billentyűvel parancssort kérni. Itt először megkérdezi melyik telepítést akarod javítani (1), majd be kell írni a rendszergazda jelszavát, ha nincs akkor csak simán enter. Ezután írd be a következő parancsot:


copy d:\i386\ntldr C:\


Ezzel elvileg kész is, indítsd újra a gépet.

2015. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Telepítőlemezről kell a hiányzó NTLDR-t visszamásolni:

[link]


Ehhez az XP merevlemezét átszereled egy működő gépbe, vagy pendrive-ról indítod az XP-s gépet.

(pl. Linux telepítőt vagy HirenCD-t egy pendrive-ra "írva", egy működő gépen)

2015. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Megpróbálok valamit összehozni.
2015. aug. 20. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!