Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux Ubuntu 14. 04.1 LTS...

Ezerkilencszazhetven kérdése:

Linux Ubuntu 14. 04.1 LTS használok jelenleg és vissza szeretnem rakni a Windows 8.1. Azt irja ki mikor kellene formazni, hogy NTFS formatum patricion kell telepiteni. Mi a probléma? Segitséget kérek.

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Elöször is miért szeretnéd leváltani az Ubuntu-t?

Amúgy minden particiót törölni kell és létre kell hozni új NTFS particiók-at.Arra kell telepíteni a 8.1-et.

2015. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretném eltávolítani a jelenlegi rendszert, mert egyes dolgokat angolul ír. Például ha a menün belül ha megnyitok valamit.. És hogyan hozhatok egy új patriciót létre?
2015. aug. 19. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha 32 bites az ubuntu


wget [link]


Ha 64 bites az ubuntu


wget [link]


aztán:


sudo dpkg -i winusb_1.0.11+saucy1*


és:


sudo apt-get -f install


Ezt a terminálba kell beírni - ctr + alt + t


Ezzel feltelepíted a WinUSB-t, ezzel tudsz indítható windows 8-at is csinálni vagy bármilyen operációs rendszert, amit csak szeretnél. Miért angol a fele? Nem ajánlotta fel a frissítéseket? Én ugyanezt használom, tökéletesen működik, egy hibán sem látok. Szerintem is jobb az ubuntu, de ahogy gondolod.

2015. aug. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nyisd meg a nyelvi támogatást(language és support) felajánla a teljes magyarnyelvi csomag telepítését majd inditsd újra és telejesen magyar lesz.
2015. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

#4 +1


Na ez itt a baj! A legelső apró problémánál már mindenki menekül vissza a windowshoz!


Kérdezni kell nem elfutni!


(Ilyen elven a windows is "szar", hiszen ha telepítés után nem raksz fel drivert akkor az sem úgy működik ahogy elvárjuk. Egy rendszer nem úgy működik, hogy megnyomunk egy gombot és minden simán megy! Be kell állítani minden és karban kell tartani. Nem véletlenül épül erre néhány szakma!)

2015. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 |Orfeusz| ***** válasza:

A Windows NTFS fájlrendszert használ, a Linux meg EXT4-et. Nagyjából arról van szó, hogy milyen módon írják az adatokat a merevlemezre. Ha Windowst telepítesz, az ő partícióját NTFS-re kell formázni.

De szerintem maradj az Ubuntunál, hátha jobban bejön.

2015. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tabaki ***** válasza:

Több jel mutat arra, hogy ez a „használat” csak annyi, hogy kipróbáltad és nem érted. Szerintem ismerkedj még vele, és igen, kérdezz -- mégpedig lehetőleg ne valami egészen másra, hanem a problémára. Érdekes, azt sosem figyeltem meg, hogy a „újratelepítés után miért nincs hang a Windowson?” helyett valaki a „hogyan tudnék azonnal linuxot telepíteni?” kérdést tette volna fel. Kétségtelen, hogy a linux nem mindenkinek jön be, de sokaknak (köztük nekem) nagyon is, és ennek oka van. Szánj rá még egy kis időt, hogy kitapasztald, és ha már a rendszer ismeretében találsz indokot a váltásra, akkor tedd meg.

Maga a particionálás nem túl bonyolult dolog egyébként, és nyilván a telepítőlemezről elintézhető, de azért viszonylag kritikus pontja a telepítésnek, nulla tapasztalattal inkább keress valakit, aki megcsinálja neked, vagy legalábbis olvasgass utána, hogy értsd, mit kíván tőled a program.

2015. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
wdhun Tudom azt,hogy driverek kellenek a Windowsra nem kell olyan sötétnek nézni valakit.Ilyen embertől mint te,hogy lehetne segítséget kérni.Kis okos a kérdésre felelj mint a többiek.
2015. aug. 20. 09:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Dominik1993 tabaki Orfeusz köszönöm a segitseget.
2015. aug. 20. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 Leszűrted a lényeget látom! Nem baj, fuss neki még egyszer! :)

Az előttem szóló írt egy megoldást a problémádra, tehát felesleges lett volna még egyszer leírnom.


Arra próbáltam rávilágítani (és igen, elég értelmesnek tartottalak, hogy rájössz az üzenet lényegére), hogy mint a windows esetében a driverek, úgy a linux esetében is szükséges némi finomhangolás. Ha az adott problémára kérdezel akkor segítünk...

Sokan (többek között te is) elvárod azt a linuxtól, hogy minden pöcre menjen. Pedig egy oprendszer esetében sincs így!


Nem támadni akartalak, csak felhívni a figyelmed, hogy az első "akadály" után nem kéne rögtön feladni.


Remélem most átment az üzenet...

2015. aug. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!