Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ellenőrizni egy...

Hogyan lehet ellenőrizni egy dvd-lemezt? Milyen progit ajánlanátok? Hallottam a Nero cd-dvd speed, hogy az megfelel-e a célnak.

Figyelt kérdés
az irás előtt vagy utána kell ellenőrizni egy lemezt?
2015. aug. 24. 11:12
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Elvileg irásnál be lehet állitani, hogy a felirt adatokat elenőrizze az iróprogram (ez is egy fajta lemezellenőrzés).


Az általad emlitett program is megfelel a célra (de általában azt a programot a régebbi - kb 3-4 éves lemezekre használják - de természetesen a frissen irt lemezekre is alkalmazhatod.


És irás után kell ellenőrizni egy lemezt (azt elenőrzöd le, hogy amit felirtál azt vissza tudod-e olvasni - tehát, hogy hibátlan-e a megirt lemez).


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Írás előtt szemrevételezheted a lemezt, hogy van-e rajta piszokfolt, ujjlenyomat, nagy karcolás stb.

Ezek hibát okozhatnak írás vagy a későbbi visszaolvasás közben, ilyenkor célszerű áttörölni a lemezt. (rálehelni, vagy nedves, puha textilt használva és ne körkörös mozdulatokkal, hanem inkább a közepétől kifelé)

2015. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos infókat
2015. aug. 24. 16:43
 4/4 A kérdező kommentje:

én egy másik dvd-re már irtam és ellenőriztem azzal a progival amit emlitettem de csak az elsőt engedte a többit nem

vannak részek:bechmark

create disk

disk info

disk quality és Scan disk. Ez az öt állomás van de ezekből csak az elsőt engedte most probálom egy üressel

2015. aug. 24. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!