Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri Macbookot...

Szerintetek megéri Macbookot venni?

Figyelt kérdés

Mi a véleménytek róla? (Mármint akinek van)

Vagy egy windowsos gép jobban megéri?



2015. aug. 25. 15:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
éri a fenét
2015. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ
2015. aug. 25. 16:06
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

En fogok, mert csak azon lehet iOS-re fejleszteni, Hackintoshhoz meg nincs gusztusom.


Amugy minosegi meg minden, de alaposan tul van arazva. Meg esetleg ha presztizskerdes, akkor ajanlom.

2015. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Nekem külsőleg nagyon tetszik és az eddigi iphoneom és ipadem is nagyon jó, de azért kiváncsi voltam másoknak mi a véleménye róla😊✌🏼️

2015. aug. 25. 16:13
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem játékra kell de van egy csomó pénzed gépre akkor talán. De akkor is nagyon durván túlárazott.
2015. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Abban egyetértek, hogy túlárazott, de ha kibírna jó sokat, meg minden akkor megéri😊
2015. aug. 25. 16:16
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyikről van szó és mire akarod használni. Az új "Macbook" és a Macbook Air szerintem nem éri meg az árát.


A Macbook Pro kategóriájában viszont gyakorlatilag egy árban van a konkurenciával, nagyon jó minőségű hardver, kitűnő, 230 ppi IPS panel, a trackpad pedig jobb bárminél, amit eddig próbáltam.

Az új "Force Touch Trackpad"-ről nem tudok nyilatkozni, mert nekem még a 2014-es modell van, de a főmökömnek már ez van benne és nem panaszkodik, úgyhogy feltételezem, hogy nem sikerült rosszul.


Arra, amire használom(programozás, napi 10+ óra munka, közepes igénybevétel, viszem mindenhova) tökéletes, eddig nem hagyott cserben, nem kell attól félnem, hogy utazás közben spontán szétesik, kényelmes használni, a UNIX shell sem hátrány, az OS X-t is picivel jobban kedvelem, mint a Linuxot.

2015. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Akik itt okoskodnak azok mutassanak már olyan gépet ami kb ugyanazzal a tudással bír a kategóriájában és jóval olcsóbb. Eddig ez valahogy senkinek sem sikerült. Valami mindig qrvára hibádzott. Vagy üzemidőben jóval gyengébb, vagy műanyagból van, vagy nem SSD-vel szerelték, vagy nincs benne billentyűvilágítás, vagy nincs hozzá win stb, stb, stb. Ebben a kategóriában nincs lényegesen olcsóbb gép. És a programok árát se felejtsük el amit az OSX-ben eleve megkapunk, winnél meg meg kell venni.


Kérdező:

Ha csak netezni, meg filmet nézni akarsz, akkor kb fölösleges ilyen gépet venned. Ha meg játszani, akkor meg pláne. Munkára nagyon jó feltéve, hogy nem csak winre elérhető programokat kell használnod. Bár bootcamppel azt is fel lehet tenni csak, akkor meg kb elveszti az egész a lényegét.

2015. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi

Én kép és videószerkesztésre, netezésre, filmnézésre, megilyesmikre használnám, úgyhogy teljesen átlagos dolgokra.

Mondjuk nekem a windows 8 nem is tetszik, azért is inkább egy Macbookra (pro) gondoltam

2015. aug. 25. 16:23
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Nem tartósabb, erősebb mint egy más gyártójú normális üzleti notebook.

Az operációs rendszerre személy szerint irritál, de csak ezen lehet rendesen iOS -re is fejleszteni.

Csak a márka miatt nem érdemes, sok program, játék nem érhető el, kb olyan mint egy Linux rendszer alul program dokkolóval.

Pár speciális program van amiért érdemes lehet, de ezek nagy részére is van már windows / linux alternatíva.

2015. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!