16:9 vagy 16:10?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a 16:10 az igazi monitor és a 16:9 es monitrt TV panelból készült.

2015. aug. 29. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? A legtöbb szabvány felbontás 16:9 arányú, ahogy a filmek is. Lehet hogy a 16:10 ad egy kis pluszt és nagyobb lesz a képernyő mérete más munkamenethez egy kicsivel, de ha filmet akarsz nézni akkor vagy lesz két fekete sávod a képernyő alján és tetején, vagy bele kell nagyítanod a videóba és levágni a bal-jobb oldalról valamennyit hogy az alsó-felső részt is kitöltse tartalommal.
2015. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
Ha 16:10-en néz 16:9-et akkor nem alul-felül lesz fekete sáv, hanem két oldalt :-)
2015. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felbontás = szélesség (16) x magasság (9)


Ha a videód magassága 9, de a képernyőé 10, akkor a magasságban lesz különbség és nem a szélességben, azaz középre igazítva alul és felül lesz egy vékony fekete sáv.

16:10-es monitorom van, nem beszélek hülyeséget. Vagy pedig te kevered a 16:9 és 4:3 videókat.

2015. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem film nézésre használnám, hanem játékhoz és videó vágáshoz. Nekem 16:10 es monitorom van, de nem nagyon szeretem, mert induláskor a betöltökép torz és néha az egyik pixel pirosan világít a semmitől és nagyon zavaró. Azon gondolkozom, hogy melyik fajtát vegyem.
2015. aug. 30. 22:47
 5/5 Neuhauser László ***** válasza:
Ma már szinte mindenhol a 16:9 a nyerő (Max webböngészésnél, ilyeneknél lehet jobb a "magasabb" monitor)
2015. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!