Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az mitől lehet, hogy a monitor...

Az mitől lehet, hogy a monitorom vibrál?

Figyelt kérdés
Nem rég elkezdet a monitorom vibrálni, de úgy hogy képtelenség vele játszani! Ez mitől lehet?

2015. aug. 31. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hamarosan kuka. Vehetsz másikat.
2015. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lajos54 ***** válasza:

Milyen monitor? (LCD, TFT, CRT)


Főleg a régebbi (CRT) monitorokra volt jellemző, hogy ha valami erős mágneses tér közelébe kerültek (hangszóró, nyomtató, ill. egyéb hasonló készülék, alkalmanként még a mobiltelefon is), rendesen elkezdtek vibrálni.


Az újabb típusú "lapos" monitoroknál is előfordulhat, bár nem annyira gyakran.

Nem volt mostanában átrendezve az asztalod? Még egy hálózati csatlakozó dugó megfordítva történő bedugása is okozhat gondot.


Persze lehet, hogy tényleg készül meghalni a masina...

2015. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:

"Milyen monitor? (LCD, TFT, CRT)"


A legtöbb TFT LCD :)

2015. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Lajos54 ***** válasza:

Ezzel nem adtál választ a kérdésre...

Ja, hogy ez volt az a bizonyos káka? Akkor például itt keresd a csomót: [link]

2015. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:

"Ezzel nem adtál választ a kérdésre... "


Valóban nem, ahogy te sem!

Én is váram a kérdező válaszát arra a kérdésre hogy milyen monitor. :-)

A megjegyzésemmel a pontatlan válaszodat pontosítottam.

Nem tetszik? Így jártál.

2015. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lajos54 ***** válasza:

Háát.. Én azért vázoltam némi lehetséges hibaokot.


Amúgy elolvastad, amit linkeltem? A szöveg végén ott a lényeg: "Fentiekből jól kiolvasható, hogy minden TFT LCD, de nem minden LCD TFT. "

Vagyis, bár hasonló a technológia, azért nem teljesen ugyanaz. De szerintem kár az ilyen apróságokon rágódni (még jó, hogy nem vettem be a felsorolásba a LED monitort, ami szintén lehet bármelyik - most nem részletezném, hogy miért).

Szóval "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár"... de ebből még nem tudni, hogy a lepke micsoda :D

2015. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szirty ***** válasza:

Szia Lajos54!


"A szöveg végén ott a lényeg: "Fentiekből jól kiolvasható, hogy minden TFT LCD, de nem minden LCD TFT. "

Vagyis, bár hasonló a technológia, azért nem teljesen ugyanaz. De szerintem kár az ilyen apróságokon rágódni"


Nos nem! :-)

A TFT és az LCD teljesen mást jelent. Az LCD a kijelző alapvető technológiáját jelenti, a TFT pedig azt hogy a kijelző egyes képpontjait hogyan kezelik.

Éppen ezért nem minden TFT LCD, ugyanis az OLED kijelzők is TFT-k (eltekintve néhány kivételtőle) :)

Mivel az egyes pixeleket ott is egy-egy thin film transistor kezeli.


Nézd csak meg: [link]

2015. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lajos54 ***** válasza:

És akkor végül hol a probléma? Egyik hozzászólásodat a másikkal cáfolod meg, legalábbis részben...

De ismétlem: az eredeti kérdéstől teljesen eltértünk, beleragadtunk a részletekbe. Holott én csak azt kérdeztem, milyen monitorja van a kérdezőnek.

Tehát részemről befejeztem ezt a meddő vitát, annál is inkább, mert gyakorlatilag köze sincs az eredeti kérdéshez.

Mielőtt még mindkettőnket kitiltják innét, a szabályok megsértéséért: "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre. ..."

2015. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! (legalább ti értelmeseket írtatok! :) ) azt nem írtam le hogy egy TFT-s monitorom van. De az asztalom át lett rendezve, hangfal felett van a monitor és egy laptop áll mellette illetve még egy külső hangszóró a laptophoz! :D
2015. szept. 1. 17:33
 10/12 Lajos54 ***** válasza:

Érdemes kipróbálni, hogy átmenetileg messzebb teszed a monitort. Ha akkor esetleg nem jelentkezik a probléma, a mágneses terekkel lesz a gond.

(nálam a nem használt, de bekapcsolva maradt nyomtató okozott régebben hasonló problémákat)

2015. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!