Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt milyen módon tudnám...

Dev5 kérdése:

Ezt milyen módon tudnám megcsinálni, és milyen képszerkesztővel?

Figyelt kérdés

[link]

A kutyának a fejét szeretném kivágni, és egy olyan képbe bevágni, ahol én vagyok, csak a fejemet kitakarja a kutya.

Van már egy ilyen kérdésem, de ott valahogy ebben nem tudtak segíteni.

Előre is köszönöm!



2015. szept. 2. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Melyik részét nem értetted a válaszomnak ?
2015. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy nem vagyok egy képszerkéztő zseni, és azt is, hogy ennyiből nem értettem meg amit írtál.

Megköszönném, de nagyon sértő válasz volt, már ne is haragudjál meg.

2015. szept. 2. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sértésnek szántam, de ha te azt kérdezed, hogy hogyan tudnád megcsinálni, akkor én arra válaszolok. És te ezt kérdezted.
2015. szept. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Majdnem leírtad a választ is.

Rétegeket kezelő képszerkesztővel egymásra rakod magadat, a pandát, és szemcsit, majd a végén rárakod azt a borzalmas szűrő effektet.

Ilyen program pl. a Gimp.


Letöltöttem a programot, de ahogy leírtad nem tudom megcsinálni.Igazából hagyjuk is, majd valamikor jobban utána nézek.Lehet nem sértésnek szántad, de nekem rosszul esett.

2015. szept. 2. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit akarsz, az nem 3 kattintásos játék. El kell merülnöd a rétegkezelés, rétegmaszkolás, szintszabályzások, kiválasztásokkal történő munka részleteiben. A témában rengeteg tutorial van a neten magyarul is (leginkább Photoshop-hoz), keresgélj. Ha ezeket a fogalmakat abszolúte nem ismered, akkor a Gimp pszichedelikus ablakkezelésétől még pluszban hanyatt vágod magad :)
2015. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

@zoligyerek:

Hm... mi baj a Gimp ablakkezelésével? Térj át a 2.8 verzióra; szerintem, amilyen régi, lassan már jön a következő is.


@Dev5:

A zoligyerek által felsoroltak közül minimum a rétegek használatát értsd meg, akkor valami durva változatot össze tudsz ügyeskedni, azután majd csak hozzátanulsz még egy-két dolgot. A tisztességes munkához mindenesetre sokkal nagyobb tudás kell, mint ami itt néhány oldalon átadható. A kérdezők egy része ugyan meg van róla győződve, hogy lopott Photoshoppal a szomszéd Mari néni is tud képet szerkeszteni, de ez hülyeség. A minőség a te tudásodon, és igen nagy részt az igényességeden múlik, a legjobb program is csak annak segít, aki használni tudja. Néhány hét/hónap tanulás után Kispofa75 vagy akárki tanácsai már hasznosak lesznek, mert ismered a munkafolyamatokat, amikre hivatkoznak. Ha csak valami egyszeri poén kedvéért érdeklődtél, ne is fogj bele, mert ez tényleg nem az a műfaj, hogy nulláról indulva néhány okos mondattal el lehetne árulni valaminek a trükkjét, és akkor majd te is tudod. Ha komolyabban gondolod, innét töltsd le a Gimp könyvet, abból minden szükségeset (illetve százszor többet) megtudhatsz:

[link]

A Gimpben tanultak -- mutatis mutandis -- minden képszerkesztőben használhatók, ezért is érdemes foglalkozni vele. Ha az alapfogalmakkal és -szemlélettel megismerkedsz, az ennél sokkalta bonyolultabb problémákat is meg tudod majd oldani saját magad.

2015. szept. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!