Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a laptopom dvd-lejátszója...

Ha a laptopom dvd-lejátszója dvd-íráskor azt írja ki 1 perc után, hogy Írás hiba, akkor bedöglött a kiíró része a lejátszómnak? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kb 3 éve írtam ki utoljára dvd-t a laptopomon. Dvd-ek simán le tud játszani, itt a kiíráskor fedeztem fel most a problémát.

2015. szept. 3. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak a lemez a hibás.
2015. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 dvd-lemezt próbáltam már, egyet kétszer kidobott 2-3 perc után, 2-nél végig vitte az írást, aztán kiderült, hogy nem írt rá semmit és üres maradt a lemez.
2015. szept. 3. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen író programmal írod? Nero? Milyen lemezzel?
2015. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, Nero-val. A lemezem Maxel Dvd-R data/video.


Az előbb újra beletettem a lejátszóba azt az üres dvd-t, amivel az előbb már megpróbáltam az írást, és 1 perc után se akarta felismerni a lejátszó, ezért ki is szedtem. Fura zümmögő hangot adott ki.

Azonban beletettem egy teljesen szűz lemezt, amit még előtte nem tettem bele és annál kb. fél percre rá fel is ismerte.


Ilyenkor mit tudok csinálni?

2015. szept. 3. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:

1.Próbáld ki ashampoowval is!

2. Telepísd újra a rendszert tisztán!

3. Próbálj ki más márkájú lemezt és kiderül:

a, a maxell lemezeid gyári hibásak.

b, az íródnak fakereszt!


Régen én is maxeles de elég sok selejt volt köztük. Már egy ideje a német Mediarange termékeit használom! Hasonló minőség mint a verbatim, és meglepően olcsón! [link]


A nerot sem árt leselejtezni, régebenn szintén sok lemezt elszírt passióból, ráadásul nagy a mérete is, az ashampoo szoftvere kisebb, barátságosabb, szebb, és megbízhatóbb!

2015. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet! :)


Az ashampoot már próbáltam, csak sajnos az a program a kiírandó file-aimat nem ismerte fel. (Youtuberól szedtem le őket Freemake Video Downloader-rel, átkonvertáltam Aviba.) A kiírást ki fogom próbálni egy asztali gépünkön és majd kiderül, hogy mi is a hiba.

2015. szept. 3. 13:49
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Ha rég nem volt használva az író, érdemes óvatosan kifújni belőle a port. Az ember nem is hinné, mennyi le tud rakódni. Könnyen okozhat írási hibákat. Erre a célra persze a számítástechnikai célra készült sűrített-levegős flakon lenne a legjobb, de az nem mindenkinél van otthon :)

A másik dolog pedig a Maxel. Pár éve sikeresen vettem három teljes doboz Maxel DVD-t, ami gyakorlatilag teljesen használhatatlan volt. Próbaképpen felvettem a kapcsolatot a Maxel Magyarország céggel, és miután eljuttattam hozzájuk, bevizsgáltatták. Kiderült, hogy hibás széria volt. Igaz, becsülettel kárpótoltak, még ajándékokat is kaptam (márkajelzéses filctoll, golyóstoll és hasonlók), meg persze új lemezeket, de azóta valahogy nem Maxelt választok, ha DVD-t veszek...

2015. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaidat! :)
2015. szept. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!