Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a híres soha...

Mi a teendő, ha a híres soha le nem fagyó mac-en lefagy egy program telepítés közben?

Figyelt kérdés
Nics hibaüzenet, hogy "nem sikerült a programot telepíteni" meg semmi ilyesmi, csak egyszerűen megállt a telepítés és nem megy tovább, se előre sehátra, nem lehet kilépni sem a telepítésből, legfeljebb a gép újraindításával.

2015. jún. 5. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért a Mac-al is előfordul.De nem olyan gyakran mint a Windows-al. :D
2015. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a teendő? Kikeresed a process id-jét, gdb-vel hozzá attach-olsz, majd nyomsz neki egy backtrace-t. Jó esetben kiderül, mi a baja...
2015. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2/2 egy kukkot sem értek abból ait írtál de azért kösz
2015. jún. 5. 23:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Lenyomtál egy igazi jó kis kocka dumát :-)
2015. jún. 5. 23:55
 5/11 anonim ***** válasza:

ALMA+ALT+ESC a felugró menüben bezárod az alkalmazást.


Egyáltalán kompatibilis a rendszerrel? App store-ból szedted le? Ugye, hogy nem onnét??

2015. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel a Mac OSX BSD alapú, ami a Unix operációs rendszer-családba tartozik, a Unixos-parancsok működnek rajta - gondolom én, Linux/Unix-tapasztalattal a hátam mögött.


Szóval nyitsz egy terminált:

[link]

és ott kiadod a

ps aux

parancsot.


A kapott listából megkeresed a telepítő folyamat nevét és az annak a sornak az elején levő folyamatazonosítót felhasználva megszakítod azt a

kill -9 <folyamatazonosító>

paranccsal - például:

kill -9 1234


Másik megoldás: ha tudod a telepítő folyamat nevét, akkor a terminálban kiadott

killall -9 <folyamat neve>

paranccsal megszakíthatod a folyamat futását.


Vagy ráviszed az egérkurzort a telepítőprogram ikonjára a dokkolósávon lenyomod az Option billentyűt, nyomva tartod, és nyomsz egy jobb klikket. A megjelenő helyi menüből kiválasztod a Kilépés kényszerítése/Force quit lehetőséget.


Vagy ha a renitens alkalmazás előtérben van, nyomsz egy Command+Option+Shift+Escape billentyűkombinációt, amíg ki nem lép a program.


Vagy megnyomod a Command+Option+Escape billentyűkombinációt, és a megjelenő listában megkeresed a rosszalkodó telepítőalkalmazást, kijelölöd, és megnyomod a Kilépés kényszerítése gombot.


Bővebben: [link]

2015. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De egyébként milyen programot telepítesz (a telepítő honnan származik?), milyen rendszerre?
2015. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem az apple store-bol, nagyon onos kerdes. Jo hogy nem csak onnan toltok le programokat. Egyebkent ez az apple store dolog sem egyertelmu, mert volt mar olyan alkalmazas, amit onnan toltottem le es nem akart elindulni, amig a torrentrol leszedett feltort cucc meg ugy fut a gepemen, mint a kisangyal...
2015. jún. 8. 01:52
 9/11 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy nem az apple store-bol, nagyon onos kerdes."


Akkor mégis mit vársz? Leszedtél valami warezfost és ezért a gépet okolod??? Nevetséges vagy. Ki tudja milyen kód van benne.

Bírom az ilyen gyökér warezpistikéket akik levadásznak mindenféle vackot a netről aztán meg de xarazosx, mert lefagy szöveggel takaróznak. Miközben ők szedtek össze valami fost a netről ami már módosított kódot tartalmaz.

Érdekes, hogy én sosem futok bele ilyenbe. Biztos bennem van a hiba, hogy csak megbízható forrásból telepítek.

2015. jún. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért el ne sírd magad a nagy kifakadásodban. Én meg az ilyen magukat halál komolyan vevő, modoros kockapistiket bírom, mint amilyen te is vagy. Nem warez oldalról szedtem le, de nem is az Apple Store-ból. Mint már írtam, volt egy médialejátszó program, amit bár az Apple Store-ból szedtem le, ennek ellenére lefagyott, sőt el se indult több próbálkozásra sem, kényszerített kilépést követően kénytelen voltam leszedni a gépről.
2015. jún. 8. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!