Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 telepítés sehogy...

Windows 7 telepítés sehogy sem sikerül, hibaüzenetet ír ki. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Vettünk egy ASUS X552W notebook-ot op-rendszer nélkül. Win7-et szeretnék rátenni, de elindul a telepítő, lépek tovább és mikor ki kéne választani hova tegye, kiír 5 partíciót. Ugye kijön egy táblázat az 5 partícióval a táblázat felső sora:

NÉV-TELJES MÉRET-SZABAD TERÜLET-TÍPUS, ezután a sorok:

Lemez: 0 Partíció: 1: Helyreállítás - 300.0 MB , 285.0 MB, OEM(fenntartva)

Lemez: 0 Partíció: 2 - 100.0 MB , 95.0 MB, Rendszer

Lemez: 0 Partíció: 3 - 128.0 MB , 128.0 MB, MSR (fenntartva)

Lemez: 0 Partíció: 4 - 173.3 GB , 172.2 GB, Elsődleges

Lemez: 0 Partíció: 5 - 293.0 GB , 292.9 GB, Rendszer


Nem tudok továbblépni, alul ezt írja ki:

A Windows nem telepíthető a(z) 0.lemez 1. (mindig az aktuálisan kijelölt partíció számát írja) partíciójára. (Részletek megjelenítése)


Ha rákattintok partíciónként ezt írja:

1. A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.

A Windows nem telepíthető erre a merevlemez-területre. A partíciót a számítógépgyártó lefoglalta.

2. A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.

A Windows nem telepíthető erre a merevlemez-területre. A Windows rendszert NTFS formátumú partícióra kell telepíteni.

A Windows nem telepíthető erre a merevlemez-területre. A partíció EFI redszerpartíció.

3. A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.

A Windows nem telepíthető erre a merevlemez-területre. A partíció a Microsoft számára fenntartott (MSR) partíció.

4. A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.

5. A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.


Ilyenkor csak az OK-ra kattinthatok. Nos, itt vagyok meglőve. Hogyan tovább?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 5. 17:22
 1/6 -=CRYstal=- ***** válasza:
ha elérsz ide töröld az összes particiót! majd meghajtó beállitása,ujj partició ott beirod mekkora legyen a c meghajtód,alkalmaz,formázás,utánna rámész a megmaradt helyre,ujj partició,enter,mert azt már felesleges tovább osztani,formázás,majd ha az is kész vissza mész amit elöször csináltál azt kijelölöd és mehet
2015. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha letörlöm a partíciókat, nem lesz baj? Én is le akartam törölni, mindet és megcsinálni C és D meghajtónak, de nem mertem, nehogy valamit elrontsak. Akkor biztonságos?
2015. szept. 5. 18:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, megcsináltam KÖSZÖNÖM!
2015. szept. 5. 19:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Most viszont nincs net, se wifi, és nem érzi az USB-t. Ergo nem tudom felpakolni a drivereket. A géphez járó lemez Win8.1-hez való. Újra elakadtam.
2015. szept. 5. 20:08
 5/6 -=CRYstal=- ***** válasza:
alapból netnek lennie kell,ha nincs,és usb sem az alaplapod kompatibilitását kell megnézni win 7 hez, a win 7nek vannak ilyen bugjai,hogy ez az nem működik,nekem pl hang nem volt semilyen drivert nem fogadott el,külső hangkártyát kellett vennem,azóta win 10 van és minden működik hibátlanul,a hangkari meg a fiókban :D nyomj egy modem resit,először is próbáld simán a modemet a gépre,ha megjön a net minden drivert telepíts,majd dugd össze a routerrel,ha úgy nincs net állitsd be a routert
2015. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is asus x552we-sx036d laptomom van csak windows 8.1 megy rá
2016. jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!