Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Feltelepítettem windows mellé...

Feltelepítettem windows mellé Linuxot, mikor bekapcsolom a gépet automatikusan windows-t boot-ol, nem tudok választani a rendszerek közül. Mi lehet a gond? Kellett volna egy grub partició is telepítésnél?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok ebben, szóval ne bántsatok. Esetleg ez biosból vagy windowsból orvosolható?

2015. szept. 11. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

először is,egy merevlemezen van a kettő?

ha igen,az indítót boot partícióba tetted,vagy magára a lemezre?

2015. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Windows 7 -nek is van boot managere de a linux is felteheti.


msconfig


rendszerindítás

2015. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy merevlemezen van és van külön boot partició.

Msconfig-ban a rendszerindításnál nem látszik a linux csak a win7.

2015. szept. 11. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Bootolj be egy Linux Live rendszer-rel és telepíts rá Grub2-öt.De az nem kezdöknek való.Én egyszer meg úgy jártam hogy szerkesztettem a Grub-ot és a Windows újrainditáskor nem volt a menüben.Egy csomó modszert probáltam a Grub2 újratelepítésére de nem sikerült ezért a Linux-ot újra raktam és akkor már tökéletesen müködött.Ezt azért írtam ide mert ez nem olyan egyszerű,amúgy telepítéskor fel kell hogy ajánla a Grub telepítését.
2015. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom ezt vagy keresek más megoldást. Sajnos nincs időm programozgatni, pedig szívesen tenném :D nem ajánlotta fel, ezen lepődtem meg én is, ilyen ez a linux világ
2015. szept. 11. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
ezt kövesd: [link]
2015. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy probát megér: [link]
2015. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Külön boot partíció - UEFI a sejtésem. Ott kell a konfig fájlt szerkeszteni, célszerűen a Linux kernelt is telepítsd, meg az initrd fájlt is.

[link]

2015. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!