Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux? Vagy Windows?

Csigusz9 kérdése:

Linux? Vagy Windows?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépem 1gbRAM 2.8ghz proci 256mbGPU

milyen op. rendszert rakjak rá? (pl: win xp, ubuntu,)

Nem pont játékra kellene max 1-2 netesre mert ezen a gépen neteznék csak és azért nem lenne baj ha nem dög lassú lenne.



2015. szept. 13. 18:28
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
0%
Nekem a windows tökéletesen megfelel. Igaz most átváltottam 8.1-re, de eddig xp volt és nekem bejött. Én azt ajánlom
2015. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Ubuntu mehet rá, ha játszani is akarsz majd később, akkor tudsz rátenni wine-t, amivel tudsz winfosos játékokkal játszani.
2015. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

A Linuxnak alacsony a gépigénye, de a nagyon régi gépeknél nem működik jól. Pl. a Lubuntu honlapján ott van, hogy 10 évesnél régibb gépeken nem biztos hogy jól működik. Leginkább a videonál lehetnek problémák (színeltolódások, meg hasonlók).

Kipróbálhatod, de szerintem XP-vel jobban fog működni.

2015. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
ubuntu,xubuntu,lubuntu,linux mint mate.
2015. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Erre a régi gépre a Win7-8-10 már inkább felejtős, XP-t lehetne rá tenni, de az meg már nem támogatott ugyebár.

Én inkább valami linux disztrót raknék fel.


Netezni bőven, tökéletesen elég, ilyen teljesítmény mellett játszani amúgy sem nagyon fogsz tudni túl sok dologgal.

2015. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Hasonló gépem van, Win 7 Home Premium fut rajt.
2015. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Erre Windows-t azt ne!Aki azt gondolja hogy 1GB ram alatt a 7 vagy a 8 elfut az téved.(nagyon lassú lesz,szinte használhatattlan)Azt meg nem értem hogy miért nehéz a pontos adatokat megadni?!Mert ez így kevés...

A Linux meg nem egy OS hanem 1 kernel.Amire különböző disztrók épülnek.Amik eltérnek kezelhetőségen,hardware támogatotságban és sebsségben.GNU/Linux Debian már annak nevezhető.Szerintem ha ezt nem tudod akkor még ne használj semmilyen Linux disztrót se...

2015. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%

Egy normálisabb ablakkezelős linux disztrobóciónak nem kisebb a gépigénye a Windows-októl és egy gagyi abalakkezelővel is (pl xfce) akadni fog a youtube a Flash Player miatt.

Erre a gépre Windows XP való és pont. Ezen nem kell mit túl beszélni. Ha XP nem kell vegyél egy másik gépet. Ilyen gépek már nem valók még filmezni sem.

Ha megakarod tartani a gépet tegyél fel egy XP-t, használ 3-as Firefox-ot és 9-es Flash Playert, egy 2.0-ás adblockka, java nélkül. Így még nem fog akadni a Youtube. Igazság szerint egy Win 98 SE lenne a legjobb, de inkább XP azt mondom.

2015. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem 512 MB rammal is vígan elment egy Ubuntu gnome-al.
2015. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

OFF:Az XCFE mióta gagyi?Még az LXDE-t sem nevezném annak.Windows XP+vírusírtó+bőngésző=a gép használhattalan.Nics rá támogatás se.

XCFE az egyik legtestreszabhatóbb GUI.Nekem az van.Egyszerű és gyors és biztos vagyok abban hogy nem lesz bug mint a Unity-ban vagy a többi Gnome klon-ban.Talán még a KDE ilyen testreszabható...

Amúgy a gépre mind1 mit raksz akkor se lesz jobb.

2015. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!