Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A tabletem nem érzékeli az sd...

A tabletem nem érzékeli az sd kártyát, miért van ez?

Figyelt kérdés

Vettem egy tabletet amire az volt ráírva,hogy 8GB a belső memóriája, direkt azt néztem,hogy ne 8-ig bővíthető legyen hanem alapból 8 giga. Itthon kiderült,hogy csak 2 giga a belső memória amiből már majdnem 1 giga foglalt volt mire letöltöttem a számomra szükséges alkalmazásokat meg is tellett és semmit nem tudtam vele kezdeni. Visszavittem az üzletbe azt mondták, hogy azért csak 2 giga van benne,mert a többit elfoglalja rajta az android,de gondolom akkor attól még nem az lenne kiírva,hogy 2 giga az összmemóriája na mindegy.

Vettem hozzá egy 8 gigás sd kártyát,de azon kívül,hogy kiírja,hogy beraktam semmit nem csinál vele. Kerestem az alkalmazásoknál azt a kis ikont,hogy "áthelyezés az sd kártyára",de egyik appnál sem írja ki ezt a lehetőséget illetve képet se tudok és semmi más adatot másolni az sd kártyára. Miért van ez van e erre valami megoldás? 4.4.2-es Android van a tableten.



2015. szept. 13. 21:45
1 2
 1/12 GoatSheepDog ***** válasza:
nem írták róla hogy milyen típusú memóriakártyát, meddig (pl. 16GB-ig bővíthető) támogat? MicroSD, SDHC stb... lehet hogy csak ilyen egyszerű kompatibilitási baki áll a dolgok hátterében.
2015. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az üzletben azt mondták,hogy 8 gigáig bővíthető,de sajnos a dobozán erről nincsen információ csak annyi ugye,hogy 8 GB tárhellyel. Próbáltam bele mind a két fajtát 1 és 2 gigás változatban is,de mindegyikkel ugyanez volt a helyzet.
2015. szept. 13. 22:02
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Jól átvertek! Az andoid nem foglal 6 gigát az biztos. Még hármat se. Kb 5 giga üres kellene legyen. Na mindegy, a témára: formatálni is kell az SD-t és aztán kell lássa a gép a menüben.
2015. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 GoatSheepDog ***** válasza:
Érdemes lenne tényleg formázni FAT-ra a legkisebb kártyát teszt jelleggel. Ha így sem sikerül akkor sehogy...
2015. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Leírnátok nekem,hogy ezt hogyan kell csinálni? Mert egyébként lány vagyok és nem igazán értek a témához :D
2015. szept. 13. 22:12
 6/12 GoatSheepDog ***** válasza:

1-a memóriakártyát behelyezed a számítógépbe

2-Sajátgép/Számítógép, itt meg kell jelennie a memóriakártyának

3-jobb klikk>Tulajdonságok>Formázás

meg kell kérdeznie a windowsnak hogy milyen fájlrendszerre szeretnéd formázni a kártyát. itt kiválasztod hogy "FAT". (ezen művelet során minden adat törlődni fog!) le okézod és megvárod amíg elkészül. Ha kész akkor tedd vissza a tabba a kártyát, ha látja akkor minden rendben.

2015. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaa hát ezt már megcsináltam sajnos mindegyik kártyánál mielőtt beraktam a tabletbe :(
2015. szept. 13. 22:28
 8/12 GoatSheepDog ***** válasza:
memóriakártyára jobb klikk! :D
2015. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 GoatSheepDog ***** válasza:

itt akkor a tablettel van gond

szomorú ezt mondanom, de ha garanciás akkor jobban jársz ha visszaviszed, és a pénzedet is kéred vissza.

2015. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm szépen a segítséget :( mentek a zöld pacsik.
2015. szept. 13. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!