Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megérné telepíteni a windows...

Megérné telepíteni a windows 10-et? (+kérdések lent)

Figyelt kérdés

Nos, tegnap óta kékhalálokat kap szegény laptopon, és azon gondolkozom hogy megérné-e egy win 10-et felrakni. Először is: Ha feltenném, akkor megoldódna a kék halál?


Ha igen, akkor mennyire futnak a 2008 utáni játékok windows 10-en? Alkalmas annyira játékok futattására mint a Windows 7?


A laptop: Acer Aspire E1-570G


Proci: Intel Core i3 1,8Ghz 3MB L3 cache

4GB DDR3 RAM

GeForce GT 740M 2GB videokártya


Tehát mennének ezen ugyan úgy a játékok mint a Win7-en? Illetve ez orvosolná a kékhalált? Kb. 20 percenként kap egyet a laptop. Szerintem avírus miatt lehet, amit 2 napja benyeltem. Bár elvileg sikerült kiírtani, de az AdBlock Plus így is napi 1000-2000 felugró oldalt tilt le. Szerintetek megérné nekem a Windows 10?


2015. szept. 14. 14:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon nehéz telepíteni a Win 10-et? Drivereket feltenni, és ennyi? Egy hétköznapi ember meg tudja csinálni (videók segítségével, ha kell), vagy szakértelem kell hozzá?
2015. szept. 14. 14:11
 2/12 A kérdező kommentje:

A kékhalál oka BlueScreen View szerint:


[link]


[link]

2015. szept. 14. 14:13
 3/12 A kérdező kommentje:
2015. szept. 14. 14:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Kék halál attól nem oldódna meg.

Lehet hardveres,szoftveres,vírus által okozott hiba is.Googleba meg tudod nézni ha beírod azt a "tcpip...stb" dolgot.

Felugró ablakok vírus miatt van,avagy böngésződbe települt valami. (Malwarebytes free,adwcleaner,hitman pro esetleg még pluszba ESET online scanner lefuttatása javallót).


10es még nem tökéletes,fél kész rendszer.Ha telepítsük,akkor tisztán,formázással érdemes csak,hogy kevesebb bakival fussunk össze,vagy semmivel.

Látom Avastot használsz...nos az rég nem a "legjobb".10-esen meg nem javasolt felrakni,mert okozhat az miatt is problémákat majd a rendszer,még.Újabb verzió ami kijön talán már jobb lesz rajta.


Játékokkal kapcsolatban annyit,hogy van ami nem fut,van ami fut.Egyeseknek lassú és egyéb baja van,másoknak amivel ők játszanak elmegy,jól van.De a többségnek nem tökéletes.



Őszintén szólva legjobban tennéd ha szépen újraraknád a géped Win7el. Ha vírus volt a ludas a kék halálért,akkor megoldódik míg össze nem szedsz megint valami komolyabbat.. Tessék ésszel netezni,egy védelmi program sem véd meg 100%osan,pláne egy Avast..

Ezeket a karbantartónak nevezet vacak programokat kerüld,okozhatnak bajt azok is.

Egyedül Cccleanert ajánlanám csak,de azt is alap beállítással,bőven elég.

Ha még mindig van kék halál,akkor lehet hardver probléma,akkor viszont jobb ha megnézeted...

2015. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kékhalál oka:Hardware hiba,driver hiba,vírus vagy féreg.

Hardware hiba:nem kombatibilis a rendszerrel.

Driver hiba:nem gyártanak a gyártók régebbi hardware-hez új driver-t ezért sokan megprobálják a régebbi OS drivert telepíteni olyan rendszeren amihez nem adtak ki,na ilyenkor szoktak lenni a problémák...

Vírus vagy féreg:Egy olyan trojai vagy akár milyen más vírus vagy féreg tönkreteszi a rendszer-t és adatokat lop el.Ezért az OS alapvető részei hiányoznak és nem képes tovább futni.

2015. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kaptam egy olyan információt is, hogy a hálózati kártyával lesz a gond, amit nem támogat esetlegesen egy antivirus program. Nos, a vírus miatt a napokban feltelepítettem a Malwarebytes Anti-Malware, az AdwCleaner, és az ESET Online Scannert is. A Malwarebytes fent volt ma is, és rendszerindításkor automatikusan elindult. A kék halálkor kiírta a rendszer, hogy nézzek át minden újonnan telepített hardvert és szoftrvert, és tiltsam le, vagy töröljem őket. Ebből összeraktam, hogy akkor talán a Malwarebítes lehet a ludas. Törölte, és azóta kb. 1 órája nincs kék halál. Nagyon remélem, hogy ennyi volt a baja, és a Malwarebytes és a hálózati kártyám akadt össze valahogy.

2015. szept. 14. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Tegyél fel 1 Pandat vagy Avastot.(ingyenes)
2015. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az az Avastal akad össze max! Nem a Malwarebytesel,amiből amúgy elég a free.Nem értem minek aktiváltad a fizetős verzióját ami automatikusan indul el a rendszerrel.

Abból elég a Free,amit alkalmanként lefuttatsz,hisz többet ér mint az Avast,amivel hamarabb is lenne kék halálod,már csak abból kiindulva,hogy eltudják néha rontani egyes verzióit...

2015. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Avastot használok. Emellé telepítettem a fenti 3 programot, hogy minnél jobban átfésülhessem a rendszert.
2015. szept. 14. 15:17
 10/12 A kérdező kommentje:
8: Avavastot több mint egy éve használok, nekem soha nem volt kék halálom miatta. Ahogy a Malwarebytest feltettem, akkor viszont már aznap 5 is. Ezért gyanakodtam rá. Nem aktiváltam a fizetős verziót, mindig automatikusan rendszerrel együtt elindult. Most, hogy töröltem (1,5 órája) nem kaptam kék halált. "kop kop"
2015. szept. 14. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!