Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rövid időn belül (1-2 nap,...

Rövid időn belül (1-2 nap, már nem emlékszem mikor volt legutóbb) 2-szer is kékhalált kapott a gépem. Nagy lehet a baj? Úgy értem rosszabbodhat?

Figyelt kérdés

Egyébként Windows 10-em, most ugye azt fogja Sydney mindenki? :D

Amúgy volt egy harmadik is (azaz az volt az első), az rögtön azután volt hogy frissítettem.

Egyébként a Windows 7-et közvetlenül azelőtt aktiváltam (újra) hogy frissítettem volna 10-re, de úgy aktiváltam hogy nem lőttem ki a netet.

Ez baj?

Mert a haverom, akitől az aktivátort kaptam azt mondta hogy ezt net nélkül kell különben a Microsoft megtudja, és én így frissítettem a 10-re, és a kékhalálnál ő konkrétan azt mondta hogy a tört Windows az csinál ilyeneket.

Merthogy szerinte ez nem számít teljesen "jogtisztának" ha szarul aktiváltam előtte a 7-et.

Szerintetek is ez a baj, vagy netán valami más lehet?

(Azt egyébként nem vágom hogy mikor kékhalál közben elér az a nem tudom milyen folyamat a 100%-hoz, akkor cseszik újraindítani a gépet magától...

Plusz mikor újraindítom akkor annyi idő alatt bootol be hogy megebédelek.)



2015. szept. 15. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már tört rendszert használsz, legalább lopnád el normálisan, és igen, tört rendszerek esetében sokkal nagyobb a kockázat. Csak azt tudnám, hogyha nem akarsz fizetni a Windows rendszerért, miért nem használsz valami ingyenes alternatívát, pl. KUbuntu? Gondolom, ha fizetős parkolóban akarsz parkolni, előbb hamisítasz egy parkolójegyet ahelyett, hogy ingyenes parkolóba állnál...
2015. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szórakoztató a szarkazmusod, de inkább azt mondd meg hogy lehet-e ezen segíteni, kérlek!

Egyébként nem mondta külön előre hogy ki kell kapcsolnom az internetet.

És használtam korábban olyan aktiválós cuccot ami nem írta elő hogy azt direkt net nélkül kell csinálnom.

Most ez van.

Lehet valahogy frankón (újra)aktiválni a 10-eset, kifogástalan módon?

2015. szept. 15. 20:54
 3/3 CspCsj ***** válasza:

A kékhalál egy váratlanul jelentkező súlyos rendszerhiba.


Rendszerhibákhoz előre be lehet állítani a Speciális rendszer-beállításoknál, hogy mennyire részletesen rögzítsen hibakeresési adatokat (ez az a folymat, ami 100%-ig tart), illetve legyen-e automatikus újraindítás.


Tehát ilyenkor a Windows lementi a memória egy részét (vagy akár egészét) az előre beállított szintnek megfelelően, majd újraindul. (vagy nem)

Ha ez csak nagyon ritkán jelentkezik, akkor úgyis elfeledkezünk róla, ha gyakran jelentkezik, akkor szoktak csak foglalkozni vele.

A hibaüzenetnél kiírja a hibakódot (STOP kód) és a hozzá tartozó hibaüzenetet is, amik segíthetnek megtalálni a hibák okát.

Utólag a BlueScreenView programmal lehet talán a legegyszerűbben kilistázni a kékhalálok részleteit:

[link]

A BugCheckCode és BugCheckString oszlopok értékeit másold ide (ha ugyanaz többször szerepel elég csak egyszer, legfeljebb jelezd, hogy többször is volt) vagy keress rá az interneten.

2015. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!