Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik monitor bántja kevésbé...

Melyik monitor bántja kevésbé a szemet?

Figyelt kérdés
Egy full HD ips paneles 22-es LG led monitor, vagy egy laptop kisebb felbontasu kisebb képátlójú monitorja? Fényes /matt kijelző számít?
2015. szept. 16. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valami tévhit, nem bántja egyik sem. Ami nem vibrál(nem CRT), annál csak arra figyelj, hogy pislogj eleget.
2015. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Bizonyos határok között a képátló már nem számít, csak az a lényeg, hogy megfelelő távolságból nézd. Ez a felbontástól függően a képátló 1,5-szeresétől 3-szorosáig (a nagyobb felbontásút kell valamivel közelebbről nézni). Vagyis igazából az éleslátásnak megfelelő távolságból ideális.

Az pedig, hogy fényes vagy matt? Nyilván, ha fényes, akkor tükröződhetnek rajta a helyiség erősebb fényforrásai (lámpa, ablak stb.), ez pedig egy idő után fárasztó lehet, mert jobban kell mereszteni a szemet.

2015. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem volt 2 ips monitorom is,bántották a szemem.Elvileg a tn panel szemkímélőbb.Nekem most az van dell gamer monitorba aminek a színei is jók.
dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!