Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5ms válaszidős monitor nagyon...

5ms válaszidős monitor nagyon bántja még a szemet?

Figyelt kérdés
mert nekem valami ősrégi monitorom van és az vibrál nemtom mennyi a válaszideje de ha kb 1 órát ülök előtte megfájdul tőle a fejem és az 5ms válaszidővel rendelkező monitor jó lenne nekem vagy vegyek 2ms-est?
2011. aug. 30. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A CRT és LCD az teljesen más technológia, a válaszidő meg megint teljesen más tészta, nemhogy az 5, de a 8 ms-os monitorral sincs baj.


Az LCD csak akkor változtatja egy pixel színét, ha arra külön jelet kap, szóval nem vibrál egyáltalán.

2011. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az 5ms-os még jó, nekem is olyan van, de a 8ms-osnak azért már van létható utánhúzása.
2011. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De a 2ms a legjobb! Nekem is az van, 15-17 órányi gépezés után is csak egy kicsit fáj a szemem (az más kérdés hogy a szemem vérben úszik :D).
2011. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt nem fejfájásről van szó, hanem a gyors mozgások lekövetéséről.
2011. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az MS a válaszídőt fedi.. pl htegyük fel h 1000ms-es a monitor ami annyit fed,hogy leírsz egy mondatot a billen az eljut a gépbe a gépből a monitorba és a monitor 1000ms után válaszol jelzi,hogy te írtál.. 2,5,8ms az pics@ külömbség :D

Egyébként eggyáltalán nem vibrálnak.. a vibrálást pedig telefon kamerával tudod megnézni odamész egy doboz monitorhoz hiába 2ms-es vibrál mint atom..az lcd pedig nem..Próbáld csak ki :D

2011. aug. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!