Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek miben jobb a...

Szerintetek miben jobb a windows 10, mint a windows 8.1?

Figyelt kérdés

Szerintem, amiben jobb:


1. Személyre szabhatóbb a kinézet(gondolok itt, a startmenü vagy a title bar színezésére)

2. Lehet virtuális asztalt létrehozni


Amiben rosszabb:

1. van start menü(szerintem sokkal jobb volt ha simán a kezdőképernyő jött be és tudom, hogy be lehet állítani, de az sem olyan jó, mint a 8/8.1-ben)

2. kicsit macerásabb a beállítás kezelő(azaz nem egyből az összes beállítást hozza be hanem először ki kell választani egy nagyobb csoportot és majd azután nyílik meg annak a csoportnak a beállításai)

3. (és ez az ami a legjobban hiányzik) NINCS CHARM BAR

4. az ablakokat nem lehet úgy "dobálni", mint a 88.1-ben(azaz h elhúzom a képernyő egyik oldalába(vagyis ez így nem teljesen igaz, mert egyébként lehet, de sztem ahogy a 8-ben volt sokkal jobb volt(bár ezt is meg lehet oldani, ha tablet módra váltunk))

5. A start menü és a kereső külön helyezkedik el(azaz nem olyan h megnyitjuk a start menüt és már gépelhetjük is amit keresünk)


Nektek mi a véleményetek erről és szerintetek miben jobb vagy rosszabb a 10 a 8-hoz képest?


2015. szept. 20. 19:21
 1/5 A kérdező kommentje:
UI.:Azt, hogy most lopja az adatokat hagyjuk sztem, ugyanis kb 98 óta mindegyik szedi az adatokat, annyi a különbség a mostanihoz képest, hogy most el is árulták...
2015. szept. 20. 19:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem használtam 8 at, úgyhogy csak az utolsó pontot javítom, ha megnyomod a windows gombot akkor gépelésre ugyanúgy reagál, mint a korábbi windowsok(~nem kell bekattintani a kereséshez).


Az egyetlen amit visszasírok a 7 ből a gyorsaság, minden metro felületes szart lassabban tölt be, mint a 7 es alternatívát, ha meg akarok nyitni pl egy számológépet, akkor elég idegesítő, hogy várni kell 1-2 másodpercet, amikor 10 éve a p4 es gépemen xp alatt is azonnal felugrott.

2015. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nos igen köszi a javítás tényleg, viszont tényleg jobb lenne ha még se külön gomb lenne a kettő, na mind1, így már annyira nem vsézes.


Igen ezt én is észre vettem, hogy egyes programok lassan(lassabban) indulnak , mint régebben.. Például (lehet csak nekem van ez a "hiba") ha beírom a futtatásba(win+r), hogy calc(számológép), akkor nem is reagál elsőre, újra meg kell nyitnom és újra leütni az entert és majd csak akkor indul el.

2015. szept. 20. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Jobb gomb a tálcára -> search -> hidden

Tippre azt mondanám, hogy a többi problémád is inkább user error.. (igen, ha eltűnteted attól még működik, win gomb -> pötyörészés -> profit).

2015. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy el lehet tüntetni, de alapból szerintem felesleges volt külön venni(és tudom, hogy működik attól, hogy kikapcsolom,mert nem 0 tudású vagyok és általában, amit keresem azt meg is találom(pl nagyon sokan siránkoznak, hogy nem találják ezt meg ezt a beállítást...érdekes módon én mindent megtaláltam..szóval vagy sz*rul keresik vagy rossz helyen).


Speciel nem értem sokan mért sírják vissza az elavult XP-t mikor a win és az azok után következők sokkalta jobbak tőle minden tekintetben.

2015. szept. 20. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!