Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hangfelvétel készítése szintet...

Webnyelv kérdése:

Hangfelvétel készítése szintetizátorról számítógéppel - hogyan?

Figyelt kérdés

A cél az lenne, hogy amit szintetizátoron játszom, azt a gép felvegye WAV-ba.

A szintetizátor kimenetét (fejhallgató) összekötöm a hangkártya audio bemenetével. A probléma, hogy a hang késik a hangkártyával, pár tizedmásodperccel később szólal meg, miután leütöm a szintetizátoron a billentyűt. Ez gyakorlatilag lehetetlenné teszi a játszást.

Mi lenne a megoldás, hogy ne késsen a hang, és legyen WAV felvétel?


A fejhallgató kimenet használatával a szintetizátor hangszórója elhallgat. Ha nem így lenne, nem lenne gond.


Nyilván mikrofonnal is lehetne felvenni, de az ront a minőségen.



2015. szept. 27. 14:31
 1/3 anonim válasza:

Nem ennyire egyszerü ez a dolog hogy össze kötöm

a szintit a géppel és kész! A fejhalgató kimeneti

része erre nem alkalmas nem is arra van kitalálva.

Ha a szintin van MIDI csatlakozó akkor azon keresztül

mehet csak ez a dolog,vagy ha USB csati is van a szintin akkor az is megfelelhet, azonkívül a hang kártya sem mindegy hogy milyen, na és nem ártana a gépre sem valami

hangszerkesztö program.

Itt egy kis leírás alapok ehhez a dologhoz

[link]

2015. szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, a midit használtam is már, de szinti nélkül, számítógépen.

A szintin be lehet állítani automatikus kíséretet és hozzá az akkordokat is egyszerűen. Különböző kísérettípusok közül lehet választani. Az a baj, ez a számítógépen nincs meg, bár biztos lehet ehhez is telepíteni valamit. Az a baj, úgy tapasztaltam midiből is rengetegféle létezik, mindegyik kicsit máshogy szól, és nem tudná visszaadni a spontán játékot, amit szeretnék felvenni.

hangszerkesztésre a Cakewalk Expresst használom. De más, amikor ebbe írom be a hangokat és más, amikor spontán játszom valamit.

Mindenesetre megnézem, mit tudok még hasznosítani ebből, köszönöm a választ!


Az lenne jó, ha pl. a szinti hangszóróján hallanám egyből, amit játszom, de egy másik kábelen pedig menne a jel a számítógépbe a felvételhez, és akkor az mindegy, mennyit késik.


USB kimenet úgy láttam, nincs a szintetizátoron, de van még pár kimenetszerűség, amikről nem tudom, micsodák, és kerek csatlakozó lenne való hozzájuk.

2015. szept. 28. 13:11
 3/3 anonim válasza:

Azok a kerek "micsodák" csatlakozok lesznek szerintem a MIDI

IN OUT részek bár egy kép ha lenne sokat segítene.

Mivel nem írtad a szintetizátorod tipusát nem tudom

belsö memóriája van e ahova esetlegesen a lejátszot

dalt feltudnád venni, és azután ezt a kész dalt lehetne

át küldeni a számítógépre és egy megfelelö programmal még finomitani konvertálni lehetne.

2015. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!