Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akarok venni egy digitális...

Rsdante kérdése:

Akarok venni egy digitális rajztáblát. Két lehetőség van de nem tudom melyiket vegyem. Rajzolni szeretnék vele többnyire fan-art conceptet, stb stb nem sorolom fel miket. Melyiket válasszam a két tábla közül?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek nagyon sürgős a válasz.


[link]

a másik pedig


[link]



2015. okt. 5. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:

ha jól tudom az Intuos a Bamboo utódja. wacom lévén szerintem egyikkel sem jársz rosszul, de én az újabbat választanám (szerintem támogatás szempontjából is így célszerű).

azért ha érkezik, akkor hallgass meg pár véleményt, mert bár használok wacom-os eszközt, de nem a szóban forgó példányokat így személyes tapasztalatról nem tudok beszámolni

2015. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
Az enyém a másodikhoz hasonlít, és baromira utálom, hogy nemcsak a tollat érzékeli, hanem a kezemet is -- nem én akartam, de amikor nagy sietve meg kellett vennem, sajnos csak ez a fajta volt. Igen, a tábla _elvileg_ átkapcsol, amikor tollal rajzolok, meg lehet kesztyűt is használni, de mondhatom, nagyon idegesítő. A nyomorult tapipad szerintem egy olyan fölösleges többletszolgáltatás, amely nemhogy hasznot nem hajt, de egyenesen a rajztáblaként való használhatóság rovására megy. Ha jól értem, az első "csökkentett tudású" tábla csak a tollat érzékeli (vagyis olyan, mint a szívem vágya lett volna), ez magában is elég arra, hogy inkább azt javasoljam. Amúgy mindkettő garantáltan jó, akármelyik mellett döntesz.
2015. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nekem olyan van, mint ami az első linkben szerepel.

Nem sokat használom ugyan egyelőre (de tervbe van véve, hogy elsajátítom a digitális rajzolást is), de amennyire kipróbáltam (egyszerű skiccek, stb.), az alapján meg vagyok vele elégedve. A "radír" funkciót ugyan hiányolom belőle, bár mivel ez egy belépőszintű tábla, ez végeredményben nem hiba, csak hát én papíron is relatíve sűrűn radírozok, korrigálok.

2015. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Huu ment a zöld kéz mind a három emberkének.

Viszont még mindig nehéz helyzetben vagyok. Pár kérdést még szeretnék feltenni nektek és nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat is.

1. Ha jól értelmeztem akkor wacom bamboo-val jobban járnék? Mivel a "wacom intuos pro" kevesebbet tudd?

2. Tehát az intuos-al szebb rajzokat tudnék készíteni mint a bamboo-val?

3. Igazából engem kicsit idegesít, hogy nincs radír a pen végén, nem tudom még, hogy fogom megoldani.

4. https://www.youtube.com/watch?v=-MLpLIs0pVY Kb ilyesmi festésű dolgokat akarok. Az intuos alkalmas lenne?

2015. okt. 5. 22:31
 5/10 tabaki ***** válasza:

1. Én speciel pont az ellenkezőjét mondtam. A Bamboo „többlettudása” csak púp a hátamra, amelytől boldogan megszabadulnék, ha tehetném.


2. Nem tudom, ezt hogyan sakkoztad ki a fentiekből, de ha arra gondolsz, hogy az Intuos, kézérzékelés híján, nem kellemetlenkedik váratlan marhaságokkal, amelyek elvonják a figyelmedet a rajzolástól, akkor igen. Máskülönben ugyanaz a minőség várható.


3. Az enyémnek a végén igenis van, és nem emlékszem, hogy valaha is használtam volna. Szerintem eleve kényelmesebb a minden rajzprogramban megtalálható radírt az eszköztárból kiválasztani, jobb híján neked is ezt a „megoldást” javaslom.


4. Biztosan alkalmas, ez már elsősorban a szoftveren múlik, nem a táblán. A mellékelt Sketchbook és ArtRage emlékeim szerint nem rossz programok (csak éppen linux alatt nem használom őket), de a Gimp, a MyPaint, és úgy tudom, a Krita is együttműködik a Wacom táblákkal. Ekkora készlet már több, mint elég, a többi rajtad áll.

2015. okt. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tabaki! Igaz, hogy a wacom bamboo ceruza hegye gyorsan kopik, illetve karcolódik a tábla? Én úgy tudtam hogy a bamboo támogatja a photoshopot és remélem így is van.

De nehéz dönteni a kettő közül.

2015. okt. 6. 15:57
 7/10 anonim válasza:
Szia! Szerintem mindkettő jó lehet, de tapasztalatként az Intuost tudom ajánlani. Nekem a Pen & Touch verzió van meg ( [link] ), az ehhez járó toll végén van radír is. a touch funkciót nagyon szeretem, mivel a lap forgatását, nagyítását nagyban megkönnyíti. Illetve minden Wacom tábla együtt működik a Photoshoppal, azaz az Intuos és a Bamboo is. A hely ugyan úgy kopik mindkét verziónál, de pl az enyémhez alapból járt 3 póthegy. Március óta van meg, minden napi (rajzi) használatban és még nem kellet hegyet cserélnem.
2015. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
Én sem vettem észre, hogy gyorsan kopna a hegy. A táblán mutatkozik valamiféle nagyon enyhe karcolódás, de nem vettem észre, hogy bármiben zavarna -- egyébként sem biztos, hogy törvényszerű, mert én néha eléggé extrém módon hurcolom magammal az eszközeimet, a tábla is összetalálkozhatott mindenféle nem neki való dologgal.
2015. okt. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A pen & touch eszkozoknel a kez erzekeleset le lehet tiltani, szoval nem tudom tabaki-nal miert okoz ez gondot.

(en szeretem, mert a gesztusvezerlessel elegge sok dolgot meg lehet oldani - bar ez lehet, megszokas kerdese.)


A radir funkcio meg (szerintem) nagyon hasznos, nem is a radir funkcioja miatt (bar amiatt is) hanem azert, mert gyakorlatilag "egy masik ecset" funkcioja van.

Nalam peldaul leginkabb a elmosas (blur, vizfestek) van rarakva, igy nem kell a toolbaron keresgelnem, ha szineket aakrok osszemosni, csak megforditom a tollat, es kesz. Sokkal kenyelmesebb.

(van ismerosom, aki meg konkretan a radir vegevel rajzol, mert neki kenyelmesebb)

A toll hegy meg tenyleg kopik. :/ Szerencsere cserelheto. (bar nem olcso, de annyira nem kopik.)


Extra megjegyzes: az egyik linkelt eszkoz sem "touch"-os, szoval ezek nem tapogatas erzekenyek.

2015. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:

„a kez erzekeleset le lehet tiltani”


Na jó, vettem egy nagy levegőt, és nekimentem a föladatnak, úgyhogy már linuxon is ki tudom iktatni. Igaz, egyelőre csak ideiglenesen, de az már mindössze apró bosszúság a munka elején.


A radír általad leírt használata tényleg szerencsés megoldás, így már több értelme van. Köszi az inspirációt!

2015. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!