Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy samsung np3530ec...

Van egy samsung np3530ec tipusu laptopom es szeretnem ujratelepiteni a windowst valaki csinalta mar hasonlo modon?

Figyelt kérdés
es megprobalnam usbrol bootolni de nem ismeri fel utana neztem az interneten mindenkinek igy van ki kellene kapcsolni a secure biost Ok same problem other solution: Go to security and disable secure boot after this u can enable csm mode in the advanced tab and u can boot from usb or anything. Eleg draga laptop volt es nem tudom hogy ez a secure boot micsoda valaki csinalt mar ilyet?
2015. okt. 11. 04:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is Samsung laptopom van :) csak 355v5c. Telepítettem már újra, párszor. Ha megvan a 100%, hogy működő bootolható pendrive, akkor bekapcsoláskor rakd be a pendrive-ot aztán csak a pendrive és a töltő legyen bedugva semmi más! Na de megnyomod a bekapcsológombot közben nyomva tartod az F10 gombot!!! Samsung logótól jobb alsó sarokban lesz egy Please wait... Aztán bead egy kis négyzetet, abban lesz, az 1., hogy bootolja a meglévő Windows-t. Te a 2.-ra menj. Nyilak lépkedés, Enter-ok. Szóval ha a 2.-ra mész lesznek feliratok, és felül fülek. Jobbrával rámész a 2. fülre, ott van a Fast Bios Mode, azt állísd át Disablead-ra, Aztán utolsó fülön kilépés, és úgy, hogy mentsen el mindent. Aztán nyomva tartod a bekapcsológombot úgy kapcsol ki. Mikor megint bekapcsolod, és F10 akkor a második lehetőség már nem az asszem Enter Setup lesz hanem a pendrive-ról való bootolás. De szerintem a Microsoft oldaláról szedd le a Windows 10 media cration tool (vagy mi is volt a neve) azzal rakod rá pendrive-ra és jöhet amit fenr írtam. Ha valmit rosszul írtam javítsatok ki nyugodtan.
2015. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a fast bios modot mintha a rendes biosba is kitudnam kapcsolni de utana irtak hogy az uefin kell valamit allitani??? Nekem meg olyanom nincs.. Neked nem kellett hasonlot??
2015. okt. 11. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:

simán bekapcsolásnál F10, ott enter setup, 2. fülön 3. vagy hanyadik a fast bios mode azt disabled-ra, csak közben pendrive-nak be kell lenni dugva. aztán laptopot kikapcs, és ugyanez, csak nem enter setup hanem a pendrive neve és arról bootol

egyébként mikor vetted a laptopot? mi az ujratelepítés oka? mi volt rajta alapból? mert attól is függ, hogy mikor lett gyártva (ezt is írja a Biosban) mert az enyém 2013-ban vásárolt, 2012-ben gyártott, gyári Windows 8.1-el, de már Windows 10 van rajta. már az előbbi pendrivról való bootolással is raktam fel rendszert és simán frissítéssel is. amit linkelek töltsd le, ez Windows 10, ez jó lesz, vagy ha nem keresek 8.1-et. szóval ezt leszeded, felrakja neked egy min 4 gigás pendrive-ra, aztán laptopot kapcsold ki, bekapcs. F10, FasT Bios Mode off, aztán Save and Exit, laptop off, aztán bekapcs. F10 pendrive és jön a Windows telepítés. Nem neház! A telepítés könnyű, inkább a bootolás a nehezebb. Ha 2012 előtt vagy 2013 után vásárolt laptop akkor nem nagyon tudok segíteni. YouTube-on amit láttam, Samsung laptopos videóban mint az enyémhez hasonló laptop volt.

2015. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

10: [link]

8.1: [link]


itt az adathordózó készítése.

2015. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!