Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » KIKAPCSOL a Monitorom! (? )...

KIKAPCSOL a Monitorom! (? ) De nem is akárhogy. Ugyanis akkor kapcsol csak ki, ha Belépek a rendszerbe. /merthogy éppen újra tenném. :/

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy szétszedtem a gépet (takarítás miatt), mikor visszaraktam már azóta zavaros a monitor (már a Windows indításánál is), amúgy 'semmi baja' ezen kívül. Mivel teljesen újra akarom rakni, ezért ez nem foglalkoztatott. Kezdetben eltűnt a monitor képe amikor ki be kapcsolgattam. Ilyenkor videokártya piros jelzést mutatott, néha jött az egy hosszú - három gyors hang (ugye a monitor hibát észlelve).

Na de a lényeg, hogy amikor már ilyet nem csinált, akkor rendesen neteztem rajta, formáztam egy másik vinyót, tettem-vettem rajta semmi gond :)

Aztán ahogy Belépek a rendszerbe (bootolas) kikapcsol CSAK a monitor.... Video kártya pirosan jelez.

Csináltam egy olyat hogy pendrive ról Windowst instalalok... Aztán két perc után ott is kikapcsol a monitor o.O

Kicseréltem a monitort a régire (gondolván hogy akkor meghalt a monitor) de szépen az is feladta a harcot....

Nos hát annyit tudni kell, hogy Mielőtt szét lett szedve a gép addig efféle gondok nem voltak vele... Rendesen ment rajta a filmezes, netezés, játék stb... Most meg ezzel fáraszt!! -.-


Gond "csak" az hogy igy , hogy nincs képem? Hogy az Istenbe formázzam le???!!!

Valami ötlet? Vagy bármi? Driver hiba lenne? (de úgy hogy eddig meg működött? )


Na lehet kreatívnak lenni! :D


Előre is kössz! ;)



2015. okt. 20. 23:20
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Az 1 hosszú-3 rövid inkább memóriahibára utal.

Vagy nincs bent rendesen a memória a helyén, vagy az egyik kapott túl sok sztatikus töltést.

Ha több memóriamodulod van akkor próbáld egyesével, külön-külön indítani. Ha az egyikkel nincs képhiba, akkor az a jó.

2015. okt. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a monitorod kapcsol ki hanem a videokártyád nem ad jelet.Attol hogy a ventik pörögnek és pirosan jelez a v.kártyád attól még a gép nem indul.3 rövid sípolás ram hibát jelez,szedd ki a ramot(okat)és tedd vissza a helyére.Nem árt az alaplapi tápcsatlakozókkal is ugyanezt tenni.Ha az a 3 síp mégis hosszú lenne az billentyűzet hiba.

Mivel csak találgatunk hogy milyen biosod lehet ezért nehezebb pontos lenni.

2015. okt. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Háát... Köszönöm szépen! :)

Azért nem írtam eddig merthát... ugye nem volt min :D

(De sajnos most sem a saját gépemen írok ... )

Úgy volt hogy ma jön egy szaki aki segít, de ez sem történt meg.


Eszméletlen bolond a gépem!! Szerintem a NASA NEM gyárt ilyet M.I. néven!! :D

Ugyanis az volt hogy igazgattunk rajta.... nos haladtunk is vele. Egészen a particionálás utánig, tehát maga a win7 installálásig jutottam vele.. BÁR! Nem reagált a billentyűzet!

/szedett-vetett a gép, SENKI ne kérdezzen olyat hogy mi milyen, mert már Én sem tudom. :D Nyilván a cél érdekében mindent próbálok nézni, hogy milyen v.kártya, milyen proci stb. De pl a billentyűzet még mindig ugyan az ami még 10-15 évvel ezelőtt volt!! <-- Nekem személy szerint katasztrófa a vak/gépírás az új billentyűzeteken! / Ezt azért jegyeztem meg, mert emiatt konkrétan esélytelen hogy más helyre kellene bedugni a billentyűzet kábelét (nem USB-s).

És hol működik hol nem! (Konkrétan egy bűvészi előadás... mindegy :D ) Pláne mivel néha az egeret sem ismeri fel...

Most jelenleg az van, hogy már igazítottunk a videokártyán... Már a gépet is lefektettük HÁTHA! alapon, viszont 'valamiért' <- nem nyúltunk hozzá, nem tudjuk miért... valahanyadik újraindításnál megint felismerte a billentyűzetet. De továbbra is addig bírja ki a monitor, amíg kb 90%-ra másol a windows (utána még kellenek lépések) tehát nagyjából a win instalállás feléig bírja.


A videokártyáról annyit még, hogy van amikor jelzi a piros fényt, van mikor nem. Olyat is 'tud' hogyha éppen jelzi a pirosat miközben elmegy a monitor, utána már nem világít. És minden megy a gépen (gondolom én) mert minden arra utal. Csak monitorom nincs.


Ezt a memória modult...megmondom őszintén nem egészen értem mire gondolsz!? Mit értsek ez alatt?


Illetve most hogy olvasom a második válaszadót... Azt se fogtam fel! :D

Mondjuk lehet nem este 22:00 kor kellene ezt is... Mindennesetre kössz az eddigieket! Megoldásra még mindig várok, ha esetleg unatkoztok! ;)

2015. okt. 24. 22:01
 4/7 CspCsj ***** válasza:

A memória-modulokról egy pár éves nagyon rövid videó, ami ma is igaz: [link]


Egy kis kitérő:

Attól, hogy bekapcsoljuk a gépet és felpörögnek a ventilátorok, még nem biztos, hogy képet is kell látnunk a monitoron, ugyanis a bekapcsolást követően az alaplap végigellenőrzi a csatlakoztatott (meg az alaplapra integrált) alkatrészeket és ha az alapvető alkatrészeknél hibát talál, akkor hibakódnak megfelelő rövid-hosszú sípolások variációját adja.

Ha minden rendben, akkor pár másodpercen belül csak egy csippanás hallatszik. (persze ha le van szerelve a kis hangszóró akkor nem hallunk semmit)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha nem látunk képet a monitoron, akkor nem feltétlenül a monitor vagy a videokártya a hibás, - de persze ezeket célszerű először ellenőrizni, ha nincs mondjuk hangjelzés, ami pontosítaná a hiba okát.

Ebben az esetben legvalószínűbb, hogy a hangjelzés a memóriára utal (bár ahogy a második hozzászóló is jelezte, gyártó nélkül csak találgatunk, mert a gyártók eltérő hibakódokat programoznak be). Illetve lehetséges még az alaplapon a memóriafoglalat, vagy a memória-adatbusz áramköreinek meghibásodása is, de egy hibás tápegység bizonytalan feszültségingadozásai is okozhatják.


Na de menjünk szépen sorban:

- memória-teszt: ha nincs kép érdemes minden memóriát kivenni a foglalatból és egyszerre csak egyet visszatenni, majd így bekapcsolni a számítógépet - ha van olyan memória, amelyiknél van kép a monitoron az jó, amelyiknél nincs kép és hibajelzést is hallunk az rossz. Majd minden memóriát külön-külön, egyesével végigpróbálni.

- memóriafoglalat-teszt: érdemes közben a foglalatokat is váltogatni, vagy minden memóriát több foglalataban is kipróbálni, - főleg ha az első foglalatban mondjuk egyik sem adott képet.

- tápegység-teszt: ilyen gyanű esetén a legegyszerűbb, ha egy másik JÓ tápegységet beszerelünk és azzal indítjuk a gépet. Ha nincs a közelben másik, akkor multiméterrel is kimérhetjük, de tapasztalat nélkül ez kockázatos.

2015. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettetek eddig! Köszönöm!


A problémám forrása leginkább abból akad, hogy sajnos NEM Én szedtem szét a gépet. Az aki szétszedte pedig láthatóan cs*szett arra figyelni, hogy miként és hogyan voltak a dolgok a gépben.


Pont ma gondoltam arra, hogy szétszedem és újra összerakom, hátha csak illesztési probléma. A gépház oldala le van szedve és az adatlapon a videokártya jutott még eszembe és ez egyben egy kérdés is lenne, hogy esélyes olyan probléma, hogy maga a videokártya rossz foglalatba lett visszatéve?

Ezt eléggé kételkedve kérdezem, mert 4 foglalatból 3 fehér színű, és a 4. kék színű. Utóbbiban van benne a videokártya.


Mikor szét lett szedve, akkor *elméletileg csak a TÁP, a 2 Winchester, egy ventilátor, és a videokártya lett kiszedve illetve a velük járó kábelek. A memóriára nem emlékszem, hogy hozzá lett volna nyúlva (2 darab van).


*bár ott voltam, Én nem figyeltem mindenre. Ráhagyatkoztam az 'illetőre' aki csinálta. A többi információt is tőle tudom majd megkérdezni (beleértve a gyártókat).


Egyébként ha ez számít valamit leírom: A billentyűzet...Az ominózus billentyűzetem :D

Amikor még a gép normálisan működött, akkor miután kikapcsoltam a gépet a billentyűzet is kikapcsolt. Na most az feszt világít, hiába ki van kapcsolva a gép.

Ugye ezzel most az volt a baj, hogy volt amikor nem ismerte fel egyáltalán a gép, ergo nem volt billentyűzetem.

/bár az hogy egyáltalán nem ismerte fel a gép az túlzás, mert ha be van kötve és bekapcsolom a gépet, akkor felvillan mindhárom led a billentyűzeten és csak azután szűnik meg a használata!/


Ha meg felismeri akkor meg szintén felvillan (szokásosan) majd használható, viszont kikapcsolásnál továbbra is világít.

(Ez személyszerint már rohadtul nem érdekel! :D De hátha ez is összeköttetésre utal, mármint hogy ott kéne keresnem a problémát a rossz összerakásánál.)

2015. okt. 25. 21:30
 6/7 CspCsj ***** válasza:

A videokártya foglalatok áltlában egyediek, így másik foglalatba bele sem lehet tenni, - ha mégis, akkor az is jó foglalat.


Mindenféle tesztről írkáltam, de szétszedés-összerakás utáni problémánál talán az a legvalószínűbb, hogy valamelyik kábel vagy alkatrész nem került vissza a helyére, esetleg a hazaszállításnál kicsit kicsúszott, és nem jól érintkezik.

Végig kellene menni minden kábelcsatlakozón és bedugott alkatrészen, majd óvatosan benyomni a helyére.


Aztán érdemes megnézni milyen szabad kábelvégek vannak, és ellenőrizni, hogy:

- alaplapba a tápegységből általában két kábel csatlakozik (egy legalább 20 eres és egy legalább 4 eres)

- a processzor ventilátora a CPU feliratú csatlakozóba kerüljön

- CD/DVD és merevlemez egy kábellel az alaplapba, másik kábellel a tápegységbe csatlakozzon

- a számítógépházba épített kapcsológombok, USB csatlakozók és jack-dugók kábelei rendszerint egyféleképpen dughatók a helyükre, ehhez minimális tapasztalat is elég szokott lenni (a számítógépház LED-ek kábeleinél a sorrendre ügyelni kell - fordítva bedugva nem világítanak - bár ez a többi alkatrész működését nem szokta akadályozni)


Youtube-on is van sok videó számítógép-összeszerelésről, párat végig lehet nézni, hátha utána feltűnik valami:

[link]

2015. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm mindenkinek! :)

A problémát hárította a szaki! :D


/Úgyhogy ez a kérdés ennyit tudott/


De azért, ha érdekel valakit leírom: Az volt a gond...és most mindenki kapaszkodjon! .... hogy az a NYOMORULT VENTILÁTOR! Nem volt a helyén! (szégyen smiley)

:D


Ráadásul kettő is ki lett véve, a videokártyáé is! Ezen meg is lepődött a szaki, mert SOSE veszi ki normális ember!

De ez volt a probléma! :\

Be kellett kenni valami cuccal és úgy visszarögzíteni a helyére. És ennyi.

2015. nov. 2. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!