Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet a rendszerválasztó...

Lui7 kérdése:

Hogy lehet a rendszerválasztó menüt kikapcsolni? Lenovo G585 Win7

Figyelt kérdés
A win7>rendszer>speciális beáll. a pipát kivettem de semmi sem változott. MSCONFIG boot-nál az időt a legkisebb 3-ra állítottam, de ugyan úgy 30 ms-et kell várni. Tudna valaki egyéb lehetőséget?

2015. okt. 24. 18:25
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Start menü > Vezérlőpult > Rendszer > Speciális rendszerbeállítások > Indítás és helyreállításnál Beállítások gomb > Rendszerek listájának megjelenítésénél NE legyen pipa > OK


Forrás:

[link]

2015. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves CspCsj köszönöm a válaszod, de azt írtam a magyarázatban, hogy ezt már megtettem, de semmi reakció. Igaz csak a spec.beáll.-ig írtam ki :-( Ami még érdekes, hogy csak egy op. rendszer van a gépen.
2015. okt. 24. 21:24
 3/5 A kérdező kommentje:

A következő listát hozza fel:


Windows 7/Vista/Server

Debug (Default)

Debug (Legacy)

Windows NT/2000/XP

Loader Help

2015. okt. 24. 21:32
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Tényleg leírtad, és át is futottam, de már fáradt lehettem...


1.

Törölgethetsz ebből a menüből, ha nyitsz egy parancssort rendszergazdaként:

Start menü > Keresőmezőbe: cmd > a megjelenő találaton jobbegér > Futtatás rendszergazdaként

A megjelenő fekete ablakban futtasd a "bcdedit" parancsot, hogy kiírja a fenti menü elemeinek a részletes adatait, ezeből az "azonosító" érték lesz lényeges, mivel a nemkívánatos elemek azonosítójának megadásával tudod azokat törölni a listából: "bcdedit /delete AZONOSÍTÓ" paranccsal.


Forrás: [link]



2.

Vagy mepróbálhatod ezt a menüt újrafelépíttetni, szintén rendszergazdai parancssorból: (vagy telepítőlemezről indított parancsosrból)

"bootrec /RebuildBcd"


Forrás: [link]

2015. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Windows 7 telepítőlemez, számítógép javítása oldotta meg a problémát ;-)

Köszi a segítséget!

2015. nov. 3. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!