Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy gyenge laptopra milyen...

Egy gyenge laptopra milyen operációs rendszert tegyek hogy youtube-on tudjak hd-ben nézni videókat akadás mentesen?

Figyelt kérdés

Laptop: Acer TravelMate 2410

Proci:1.5 ghz

Ram: 512mb

Vga:64mb

Hdd: 12gb


2015. okt. 25. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A jó öreg windows xp lesz a megfelelő erre a konfigra,de tehetsz rá bármilyen rendszert valószínűleg a youtube HD-ban ugyanúgy fog akadni mindegyiken, mivel elég gyenge a proci valamint a videokártya is.
2015. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg xp sp3-van fent de nagyon lassu es még 240p-ben is szaggat a yt.

Már évek óta ez van fent ugyhogy megérett egy ujratelepítésre csak nem tudom mit kéne rá hogy jobb legyen..

2015. okt. 25. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
hardveres gyorsítás híjján ezzel a konfiggal hd-ban nem igazán fogsz filmeket nézni. Am xp.
2015. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na kezdjük ott, hogy fizikai képtelenség amit kérsz, mert ennek a laptopnak 1024*768 a maximális felbontása, a "sima" HD pedig 1280*720.

XP-nél újabb Winsows semmiképp se lesz jó, mert irdatlanul kevés a RAM. Óvakodj a több párhuzamos lap megnyitásától a böngészőben, mert megtelik a RAM.

Megpróbálhatod az Ubuntu-t is végül is, elvileg kevesebb erőforrással is beéri, mint az XP. Másik opció az XP újra.

2015. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen soha nem fog HD-ban menni semmi.

Egyszerűen túl gyenge.


Ha az XP is lassú, én valami Linuxot próbálnék meg rajta, mondjuk Lubuntu (ez direkt gyenge gépekre van.)

2015. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én XP-t raknék fel. Elég gyenge gép TALÁN bírná a leggyengébb 32bites Win 7-et (Starter vagy mi a neve) de az is NAGYON lassú lenne. Vidikari gyenge, kevés ram. 12GB HDD? Nem sok. Szerintem a jövóben szerezz be egy új gépet, 100 ezer alatt is vehetsz egy normális akár használt akár újat.
2015. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na végül maradtam az xp-nél es ugyan azt ujra tettem..hat a gép valamivel gyorsabb lett de youtube videokat sehogy sem akarja lejatszani akadas mentesen semmilyen minőségben sem..driverek stb. minden fent van pedig..Igen majd a közeljövőben le akarom cserélni egy fokkal jobb gépre :)
2015. okt. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!