Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Normális hogy ennyiért telepít...

Normális hogy ennyiért telepíti újra, és tisztítja ki a laptopot?

Figyelt kérdés

Szóval 2 éves a laptop és itt lenne az ideje,újratelepíteni meg megtisztítani.Tegnap megkérdeztem,hogy ez mennyibe kerül,és azt mondta hogy az újratelepítés 5000 + ugye a játékok és a programok(a játékok a Steam fiókomon vannak szóval megadtam neki a felhasználónevet meg a jelszót.)

Kérdés:Nem kevés ez egy kicsit?Mármint gondolom ez egy "rendes" cég és akkor rendes win7-et raknak rá?Az már alapból drágább mint 5k FT+a frissítések+a programok.

Meg a "takarítás 2000 Ft.

A számítástechnikához nem értek annyira szóval bocsi ha hülye kérdés volt :D



2015. okt. 27. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fog neked szoftvert venni, de ha ilyen falu informatikusa kaliberű a cég, akkor az bizony másolt windóz lesz ami rákerül.
2015. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az meg nem túl szerencsés, hogy megadtad neki a steam jelszót. Már csak azért se, mert ahhoz semmit sem kell érteni, hogy felraksz egy steamet, belépsz & letöltöd a játékokat amikkel akarsz játszani.
2015. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kalóz Windows-t raknának rá amit otthon is meg tudsz tenni.(infó róla privátban)Mert ha eredeti raknának rá akkor nem 5K lenne...

Takarítás se bonyolult de azt nem árt szakemberre bízni laptop esetén.

2015. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy "kalóz win" lesz.Steamet azért adom meg mert nem szeretnék itthon tökölődni vele órákat.Mivel egy hatezer fős városban lakom ezért nem sok "informatikus" van itt.Akinek szóltam az meg cs*szett segíteni.Szóval ezért választottam ezt az embert.Lehet hogy jobb lenne,ha Siófokon telepíteném újra a gépet?

Amúgy számít valamit,hogy eredeti vagy másolt windows?

2015. okt. 27. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Újratelepítésről van szó! Tehát: ha a laptophoz volt eredeti kulcs (rámatricázva), akkor azzal legálisan is telepíthet windows-t 5000-ért. Mondjuk én is többet kérnék érte, kivéve ha helybe hozzák és viszik. Akkor esetleg nem. Amúgy egy napi meló ha normálisan akarod megcsinálni (persze nem ténylegesen ülsz egy napot a gép előtt) de mire a kjfsnvsfneiv sok frissítés lejön + feltelepül + 86245x újraindul (ugyebár windows rendszerről beszélünk) továbbá összevadászod a legfrissebb drivereket (amik néha a hivatalos oldalon sem érhetőek el vagy épp rosszul - pl teljesen új lenovo laptopnál előfordult ilyesmi is) és minden egyéb utility-t felpakolsz, hogy használhatóvá váljon a gép (office + újabb 42000 frissítés), lejátszóprogram és/vagy kodekek, stb, stb..) szóval így leírva is fárasztó, macerás, időigényes és utáltam mindig is. Ez számomra megfizethetetlen! :D


A laptop takarítása (fizikai értelemben) pedig a másik ilyen. Fél napot szenvedsz vele, mert 3 helyen kell sokszor feszíteni és két helyen pattintani (persze úgy hogy ne törjön el, bár már szakszerviz esetén is láttam már párszor, hogy eltört) tehát egy tömény szívás az egész. Nyilván függ a típustól és hogy mennyire kell szétbontani, de ki lehet fogni néhány gyöngyszemet ami után úgy érzed, hogy inkább péknek mentél volna...

2015. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Windows -ha korrekt cég-, aktiválatlan lesz. A Steam fiókod örülj, ha nem cseszheted egy életre, mivel jogilag szinte támadhatatlanok lesznek, miután önszántadból adtál meg mindent. Ha még be tudsz lépni, akkor jelszócsere, és e-mailes aktiválás. Gyanítom inkább kivárod azt a pár órát (vagy hagyod bekapcsolva éjjel a gépet), minthogy elveszítsd az összes Steames tartalmadat.


Egyébként sajnos az ár normális, máshol sem olcsóbb egy ilyen.

2015. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem eredeti windowst használok
2015. okt. 27. 14:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz meg vele otthon,nem bonyolult.Először be kell szerezned egy MSDN ISO-t.(azt a verziót amihez van aktiváló kulcsod)Ha ez megvan akkor egy 4GB-os pendrive-ra lesz szükséged.Majd a Rufus nevű programmal felrakod a pendrive-ra.Lemented a fontos adatokat,bebootolsz a pendrive-ról és mehet a telepítés(formázás majd telepítés)majd ha végeztél szenvedhetsz a driver-ekkel.Utána meg amit akarsz .A kipucolást meg bízd szakira.(linkeket nem tudok küldeni mert egyből törölnék a választ)
2015. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek a választ :)

Akkor újratelepítés+driverek frissítése(pl videókártya)+progik amik a gépen vannak+tisztítás.Meg egy ingyenes vírusírtó(most avast van).

2015. okt. 27. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:
A Steam-es adatokat feltétlenül változtasd meg(a biztonság kedvéért).
2015. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!