Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linuxhoz érdemes egyáltalán...

Linuxhoz érdemes egyáltalán gaming pc-t összeállítani?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve Ubuntu-t/Linux Mint-et használok laptopon, és arra lennék kíváncsi, hogy ha össze tudnék hozni egy asztali pc-t akkor rosszabb teljesítményt fognak-e mutatni a videokártyák, mint Windowson? Mert ugyebár úgy effektív ha van DirectX, gyorsítás, extra driver, ShadowPlay, ilyenolyan technológia stb. ezek másra tudtommal nem nagyon vannak. csak kernel driver-ek meg a gyártók által halkan megjegyzett elrejtett letölthető driverek.

A Steam-es multiplatformos játékok kapcsán merült fel bennem, hogy vajon milyen különbség lenne az fps-ben, mert nekem az számít igazán. (minőség az kinek kell...)

Mellékesen még hogy nvidia-ban gondolkozok, és videózáshoz is kellene.



2015. febr. 15. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nvidia-val én sokat szívtam. Inkább Radeon-t javasolnék. Nvidia is jó, de elég trágya a driver támogatása linux alatt. És ez nem a linux hibája. Elvárható lenne minden rendszerhez biztosítani. Intel, Amd kártyákkal nem volt még gondom...


Mivel különösebben nem játszok így fps értékekről nincs infóm, de szerintem kellően gyors lesz.

2015. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:

Nem hiszem, Linuxon pont kevesebb erőforrást zabál fel az ilyesmi, nem?

Mondjuk anno BeOS alatt ugyan azon a vason 2.5x gyorsabban ment a Quake 2 mint Windows alatt. Ma már nincs ekkora difi, de biztos nem lesz lassabb. Csak elég kevés a direkt port Linuxra, főleg Quake/Doom és Unreal motoros játékok vannak. Éppen tegnap csodálkoztam rá a Borderlands 2 linux verzióra.

2015. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Videóvágásról pedig:

[link]


(már több program is támogatja a hardveres (GPU) gyorsítást linux alatt is)

2015. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasgatom a teszteket egyik játék jobb, a másik nem Ubuntu-n mint Windows 7-en. Nem nagy vész windows-t használni csak a videózáshoz már kitapasztaltam a SimpleScreenRecorder-t és a kdenlive-ot. Ezek linuxra ingyenesek, a windowsos megfelelőjük sokba kerülne legálisan. (Köszi a javaslatot a hardveres gyorsításról)

De végülis egy 10-20 ezer forintos AMD/nvidia kártya valószínűleg sokszor jobban teljesítene, mint az Integrated Intel HDtm Graphics Driver.

2015. febr. 16. 17:05
 6/6 SP4C3 ***** válasza:
0%

Hmmm... Steam OS? (ha jól emlékszem minimum 8gb memória kell neki.) - Steam OS - Ez is LiNuX/UNiX!


Tesztek alapján alacsonyabb az FPS mint gyári win7 alatt, de ha neked az FPS a lényeg, és értesz az oprendszerekhez, akkor WiN XP gyárit letöltöd, aztán nLite (nliteos.com)... :)

Ha meg "gémer" gépet akarsz összetákolni, akkor már csakis intelben gondolkodj és figyelj oda a CPU cache-re!

Ne csak az órajelet nézd! :D

2015. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!