Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom nagyon lassú. Mit...

A laptopom nagyon lassú. Mit tehetnék, az újratelepítésen kívül?

Figyelt kérdés

Mióta az asztali gépembe vettem egy SSD-t, elismerem, az átlagos sebességet is viszonylag lassúnak érezném megszokásból, de azért az mégsem normális, hogy a Chrome-ban egy flash játék 3-4 másodperc (!) múlva reagál a kattintásra. Ha meg esetleg közben Steamen töltök le, a böngésző használhatatlanná válik - percekig tölt egy lapot, nem reagál szinte semmmire.


A lemez nem töredezett, nem vírusos a gép, néha CCleaner-rel tisztítom is, de nem mint az őrült. A rendszerpartíció 100GB, ebből 55GB szabad, általában a másikra telepítek mindent, de azon is van 300GB szabad a 830-ból.


Windows 8.1 van rajta, utoljára talán májusban telepítettem újra (nem szoktam gyakran). Januárban lesz 3 éves a gép, bár igaz, hogy egy kiporolás is ráférne már, mert alapjáraton 45-50 fokos a proci, ami régebben 30-35 körül volt. Van alatta külső hűtő, ami fabatkát sem ér.


Egyébként egy Asus K55VJ-ről van szó i7-3610QM-mel, 8GB RAM-mal, 1TB HDD-vel, és GT635M videokártyával.


Mit tudtok tanácsolni, amivel a Windows újratelepítésén kívül érezhető eredményt érhetnék el? Hosszabb távon mivel lehet megőrizni a gép teljesítményét?


Vagy már ennyire gyenge/elavult lenne 3 év után szegény?



2015. nov. 4. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__6..


Pedig igen, újrahúzás lenne jó...

Aztán csinálni egy rendszermentést a D-re, ahonnan a beállított rendszered visszaállíthatod arra az állapotra. Ez a hosszú távú, mivel kb 10 perc alatt visszaállítható. Pl NortonGhost15Live Cd

2015. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:

ne viccelj,ez a proci bivalyerős laptop mércével.gondolom jó drága is volt anno.

malwarebytes futtatása,lemeztöredezettség mentesítés,optimalizálás,ez utóbbira jó az advanced system care.driverek frissítése és nagyjából ennyi,ha nem segít akkor marad az újrahúzás.

2015. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.


Anno 220 ezer körül vettem, egyébként.

2015. nov. 4. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Még ezeket is futtasd le. Ha van telepített, akkor kapcsold ki addig.

2015. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!