Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy monitor elromolhat-e?

Egy monitor elromolhat-e?

Figyelt kérdés
Vettem egy új monitort,és a régebbit elraktam,és azt szeretném tudni,hogy elromolhat-e úgy,ha nem használom,valami elavulhat-e benne vagy ilyesmi,a válaszokat előre is köszönöm.
2015. nov. 20. 07:41
 1/2 Lajos54 ***** válasza:
100%

Mint minden elektronikai eszköz, így a monitor is "elöregedhet" állásában is. Hogy ne soroljak fel minden alkatrészt, csak az elektrolit kondenzátorokat említem. Ezeknél egy bizonyos kiszáradási folyamat lehet már a gyártástól kezdve. Először csak az értékük változik, később akár működésképtelenné válhat.

A nem használt csatlakozók oxidálódhatnak, ami rossz, bizonytalan érintkezéshez vezethet.

Persze ettől még működhet egy félretett monitor pár év múlva is, csak esetleg "valahogy" nem olyan lesz, mint volt.

2015. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ,ment a zöld.
2015. nov. 20. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!