Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért merül le a laptopom...

Miért merül le a laptopom akksija ilyen hamar? És mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Háromnegyed óra alatt lemerült ma. Hozzáteszem, ritkán használom így, mindig hálózatról megy. CSak időnként szoktam lemeríteni, mert úgy tudom, az jó neki. Először több,mint két óráig is bírta. 2013 szeptemberében vettem a laptopom, semmi gondja nem volt, most sincs neki, de ez aggaszt. Lenovo G500s

2015. nov. 22. 00:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig hálózaton van a gép érdemes kivenni az akkut.Amúgy a megoldás az, ha veszel egy új akkut.
2015. nov. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

gondolkodtam már ezen a kivevésen, viszont néha el-el megy itthon az áram egy egy pillanatra és olyankor viszont alaposan megjárnám a munkám miatt ( otthonról dolgozom, a saját gépemről).

egyébként feltölteni is több időbe telik, mint régebben.

2015. nov. 22. 01:06
 3/13 A kérdező kommentje:
persze időnként mentek a gépen, de azért kivenni nem szeretném. Vagy mindenképp ki kellene?
2015. nov. 22. 01:07
 4/13 anonim ***** válasza:
Az áramszünetekre ajánlom a szünetmentes tápegységet. Habár összességében meggondolandó, hogy inkább vegyél akkut a gépbe, mert lehet hogy hasonló árban jössz ki, de a laptop akkuja mégis csak kényelmesebb.
2015. nov. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tengor ***** válasza:

Amikor tudod használd hálózatról, és az akku maradjon benn. Ez a legoptimálisabb.

Persze lehet csinálni, hogy 80%-ra meríted, kiveszed, 15°C környékén tárolod, amikor 40% körülire merül, akkor megint feltöltöd, visszameríted 80%-ra, és közben reménykedsz, hogy nem megy el az áram, de ez szerintem már a dolgok túlbonyolítása. Lehet, hogy ezzel a módszerrel megnyújtod az életét az akkunak valamennyivel, de mit érsz vele, ha a gépet kell cserélni, mert elavul?


A te akkudban tönkrement egy v. több cella valószínűleg. Ennyi volt megírva neki(k).

2015. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mai aksik ugy vannak tervezve hogy ne bírják tovább 2 évnél. Az enyém a gari lejárta után pár hónapra ki is múlt.
2015. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm :)

és ha az akksi kimúl, attól még tudom használni a gépem? persze hálózatról.

2015. nov. 22. 15:27
 8/13 anonim ***** válasza:
2010-ben vettem a gépem, akkor két és fél órát bírt az akku. Ma még mindig hozza a két órát. Hálózatról használom, az akku ilyenkor nincs benne, teljesen feltöltve tárolom a laptop mellett, ha kell, akkor beteszem. Egyébként szünetmentes tápegység védelmében gépezek. Valamiért a főként hálózatról használt gépek állandóan bennehagyott akkumulátorai hamar tönkremennek.
2015. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szünetmentes tápegység védelme mit jelent?
2015. nov. 22. 15:50
 10/13 Tengor ***** válasza:

#9, vett egy szünetmentes tápegységet, amiben szintén akkumulátor van.

#10, "Valamiért a főként hálózatról használt gépek állandóan bennehagyott akkumulátorai hamar tönkremennek." ezt mennyi laptop alapján mondod?

2015. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!