Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 HDD kikapcsolása?

Windows 10 HDD kikapcsolása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy win 10 alatt hogyan tudom kikapcsolni a HDD-met ha az nincs használatba?

Van egy laptopom, a rendszer ssd-ről megy, a HDD-n csak filmek illetve egyéb adat fájlok vannak. Windows 8 alatt be tudtam állítani külön hogy a HDD bizonyos tétlenségi idő után kikapcsoljon (speciális energia beállítások -> Merevlemez kikapcsolása -> HDD). Viszont windows 10 alatt nincs különszedve ezen a beállításnál az SSD és a HDD, hanem csak simán merevlemez van, amire hiába állítok időt, a HDD nem kapcsol ki.

Van erre esetleg valami megoldás win 10 alatt, hogy ne pörögjön feleslegesen a HDD-m ha nincs használatban? akár szoftveres megoldás is érdekel.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. nov. 26. 23:48
 1/3 kravkrav válasza:

Szia neked is!

Próbáld meg Beallítani BIOS-ba nekem ott sikerült bár nem biztos hogy ugyan olyan BIOS-od van mint nekem, de azért próbálkozni lehet.

Ui: Sok szerencsét (:

2016. jan. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 adam1e válasza:

Szia! Megnyitod a Gépházat majd a Rendszer menüpontot.

Ott a További energiabeállításokat.

Majd jobb oldalt séma beállításainak módosítása.

Ott pedig Speciális energiaellátási beállítások módosítása. És a Merevlemezen belül találod.

2016. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köszönöm adam1e!
2017. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!