BIOS frissítés?

Figyelt kérdés
Üdv! Hogyan kell bios-t frissíteni egy Lenovo thinkcentre m58p alaplapon (Pendriveról)? Nézegettem a gyártó oldalán, de nem tudom eldönteni a kismillió fájl közül hogy melyiket töltsem le... Az ISO/ZIP fájlokat kicsomagoljam és úgy tegyem pendrivera? Miket kell letölteni? Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 30. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy elolvasod a gyártó honlapján írtakat. Hidd el, le van írva, hogyan kell csinálni.
2015. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az angol tudásom minimális, ezért kérdezem itt
2015. dec. 1. 00:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Eméletileg neked ez kell: a cd-s verziót ajánlom.


Biztonság kedvéért nézd meg, hogy biztosan jó bios fájl

lett megtalálva, mielőtt nekikezdesz.


Ha nem vagy biztos a dolgodba, inkább vidd el a szervízbe, ők biztos, hogy pár forintért megcsinálják:-)



az oldal:

[link]


ez az ISO file (remélem):

[link]


A letöltött iso-t kiírod egy cd-re.... hogy bootolható cd-d legyen.


Angol nyelvű leírás/

fordítás:



Installing the package

======================

1. Close all open applications.

Az összes programot zárd be, mentsd el a munkáidat.


2. Insert the bootable CD into your CD-ROM drive.

A bootolható cd-t tedd be a cd meghajtóba.


3. Shutdown the computer.

Számítógép leállítása.


4. With the CD still inserted in the CD-ROM drive, power on the system.

Ha a cd be van helyezve a cd rom-ba, kapcsold be a gépet.

"Lényeges, hogy a bios-ban először állíts be, hogy a cd-ről bootoljon a gép".


5. The current BIOS level on the system is compared to that on the flash update CD. If the levels are the same, or the level on the CD is older than the ROM, a message is displayed stating:

A jelenlegi bios is képes arra, hogy flash frissítést indítson cd-ről. Ha a cd-s bios verziója régebbi, vagy ugyanaz, akkor üzenet jelenik meg:



"BIOS ROM file is older than (or same as) BIOS ROM image.

Continue Anyway? (y/n)"


A bios fájl régebbi (vagy ugyanaz), mint a telepített bios. folytatja mégis: Y(es)-igen/N(o)-nem

Választani kell (Y/N)


6. The update may take up to 2 minutes. Do not power off or restart the system during this procedure!

A frissítés kb 2 percet vesz igyénybe.NE kapcsold ki, vagy indítsd újra a rendszert, a frissítés alatt (mert a bios frissítés megszakítása = új biost vehetsz a gépbe)!


7. Wait until you see a message stating that the update has completed successfully.

Várj addig míg megjelenik az üzenet a frissítés sikerességéről!


8. Remove the CD from the CD-ROM drive.

A cd-t kiveheted a meghajtóból.


9. Press Enter.

Nyomj entert


:-)

2015. dec. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld pacsi :)
2015. dec. 1. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!